RADOŠĀ DARBNĪCA lieliem un maziem ar Aiju Zariņu
image
25.01.2020 14:00
Nodarbības sākumā māksliniece iepazīstinās ar izstādi, jaunradītajiem darbiem un to tapšanas procesu.

PIETEIKŠANĀS IR NOSLĒGUSIES. BRĪVU VIETU DARBNĪCĀ NAV.

 

Pēc tam dalībniekiem būs iespēja radīt pašiem savus mitoloģiskos tēlus, iedvesmojoties no ekspozīcijā redzētā.

 

PAR MĀKSLINIECI

Aija Zariņa (1954) pieder leģendārajai tā saukto “robežpārkāpēju” paaudzei. 20. gadsimta 80. un 90. gados viņa kopā ar citiem māksliniekiem veidoja Latvijas laikmetīgās mākslas avangardu, lauza padomju mākslas kanonus, radīja mietpilsoniskajai gaumei pāri stāvošus darbus.

 

Autores daiļrade aptver mediju daudzveidību un dažādus stilistiskus periodus. 80. gadu vidū aizsāktajā vērienīgajā ciklā “Eiropas nolaupīšana” viņas glezniecība izpaudās ar neoekspresionistisku dramatismu, kurā, izmantojot mitoloģiskas līdzības, tika risināti feministiski jautājumi. Deviņdesmitajos, paralēli glezniecībai, Zariņa visvairāk veidoja instalācijas, arī vides un landart objektus, performances, scenogrāfiju teātra izrādēm, zīmējumus, grafikas darbus un grāmatu grafiku. 21. gadsimta sākumā Aija Zariņa pievērsās mākslas un politikas attiecībām, izaicināja politiķus uz skandalozām diskusijām, kritizēja patērnieciskumu. Pēdējo gadu glezniecībā māksliniece pauž cilvēces garīgas transformācijas nepieciešamību, meklē un piedāvā alternatīvu stratēģiju dominējošajai materiālistiskajai kultūrai un ideoloģijai.

 

MĒRĶAUDITORIJA:

Aicināti visi interesenti.

 

NORISES VIETA:

Latvijas Nacionālā mākslas muzeja Kupola zāle (5. stāvā)

Jaņa Rozentāla laukums 1, Rīga

 

DALĪBAS MAKSA:

5,00 EUR no personas

 

PAPILDU INFORMĀCIJA UN PIETEIKŠANĀS:

Visi nepieciešamie materiāli tiks nodrošināti uz vietas. 

Vietu skaits ierobežots. Nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās.

T: (+371) 67 324461

E: ekskursijas@lnmm.lv

 

LNMM publiskie pasākumi tiek filmēti un fotografēti, lai regulāri un mērķtiecīgi informētu sabiedrību par muzeja piedāvājumu, darba rezultātiem un aktualitātēm. Jums ir tiesības iebilst pret savas un sava nepilngadīgā bērna fotogrāfijas izvietošanu ar LNMM saistītos resursos, nosūtot elektronisko vēstuli uz e-pasta adresi: lnmm@lnmm.lv. Lūdzu, norādiet konkrētas fotogrāfijas saiti un/vai atsūtiet ekrānšāviņu, kā arī sniedziet par sevi informāciju, lai mēs Jūs varētu identificēt kā datu subjektu.

Saistītās izstādes