VIENA FOTOGRĀFA STĀSTS: Gvido Kajons
image
28.02.2020 18:00
Latvijas Nacionālais mākslas muzejs aicina uz tikšanos ar fotogrāfu Gvido Kajonu, projekta “Viena fotogrāfa stāsts” dalībnieku.

Gvido Kajons Latvijas fotogrāfijas vēsturē pazīstams kā ielu fotogrāfs un kultūras darbinieku portretists. Kajons nekad nav studējis fotogrāfiju akadēmiskā ceļā, sākotnēji fotogrāfija viņu aizrāva kā hobijs. "Kāpēc es sāku nodarboties ar fotogrāfiju? Man līdz šim brīdim nav atbildes," video sērijā atzīst fotogrāfs. 1990. gados strādājis kā žurnāla “Liesma” fotogrāfs un joprojām turpina darbu dažādos žurnālos. Gvido Kajons atklāj, ka "Labs kadrs ir nejaušība. Tā ir veiksme nonākt īstajā vietā, īstajā brīdī." 

 

Izglītojošs video projekts “Viena fotogrāfa stāsts” ir turpinājums Latvijas Nacionālā mākslas muzeja un advokātu biroja “Ellex Kļaviņš” partnerībā īstenotam sadarbības projektam, kas 2017. gadā uzsākts kā iniciatīva “Vienas gleznas stāsts” un ieguvis saturisku paplašinājumu.

 

LNMM fotogrāfijas kolekcija koncentrējas uz to meistaru darbiem, kuru vārdi kļuva plaši pazīstami 80. gados un jo īpaši 90. gados – pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas. Lai raksturotu 20. gadsimta otrās puses un 21. gadsimta sākuma periodu Latvijas mākslas fotogrāfijā, projektam izvēlēti astoņi autori un viņu LNMM pastāvīgajā ekspozīcijā pārstāvētie darbi.

 

8 video mini-sērijās ar personīgiem stāstiem par fotouzņēmumu tapšanas vēsturi, to radīšanas laiku, idejām, tematiskajām līnijām un tēliem iepazīstina paši mākslinieki – Gunārs Binde (1933), Gunārs Janaitis (1934), Māra Brašmane (1944), Andrejs Grants (1955), Gvido Kajons (1955) un Inta Ruka (1958). Egona Spura (1931–1990) darbus komentē fotogrāfa dēls Egīls Spuris un tuvs draugs Andrejs Grants. Savukārt ieskatu Zentas Dzividzinskas (1944–2011) daiļradē sniedz fotomākslinieces meita Alise Tīfentāle un ģimenes draugs, gleznotāja Laima Eglīte.

 

“Viena fotogrāfa stāsts” video latviešu, krievu un angļu valodā ikvienam interesentam ir pieejams muzeja mājas lapā www.lnmm.lv, LNMM mobilajā lietotnē, “YouTube” kanālā, Facebook lapā, kā arī interneta ziņu portālā “Delfi”.

 

Projekta ietvaros ir tapis astoņu kartīšu komplekts, ko bezmaksas saņems katrs tikšanās dalībnieks.

 

NORISES VIETA:

Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenā ēka / Konferenču zāle / Jaņa Rozentāla laukums 1, Rīga

 

BIĻEŠU CENAS:

Ieejas biļete pastāvīgajā ekspozīcijā.

Pieaugušajiem - 3.00 EUR; studentiem, pensionāriem - 1,50 EUR, skolēniem - 0,50 EUR.

 

PIETEIKŠANĀS UN PAPILDU INFORMĀCIJA:

T: +371 67324461

E: ekskursijas@lnmm.lv

 

PROJEKTA GALVENAIS ATBALSTĪTĀJS:

 

PROJEKTA IDEJA:

Saistītie pasākumi
Saistītās izglītības programmas
Saistītās galerijas