DISKUSIJA izstādē “Par fotogrāfiskām būtnēm”
image
18.04.2020 12:00
Piedalās: mākslinieki Īvī Johova (Evy Jokhova, UK/RU/EE), Ode de Korta (Ode de Kort, BE), Toms Lavleiss (Tom Lovelace, UK) un kurators, mākslinieks, teorētiķis Pauļus Petraitis (Paulius Petraitis, LT). Diskusiju vadīs kuratore, pētniece un mākslas kritiķe Maija Rudovska.

Rīgas Fotogrāfijas biennāles 2020 izstāde “Par fotogrāfiskām būtnēm” pēta neizdošanos kaut ko attēlā notvert pilnībā. Projekta dalībnieki Īvī Johova, Ode de Korta un Toms Lavleiss rosina paraudzīties uz fotogrāfiskām būtnēm kā daudzdimensionālām, sarežģītām un nereti arī daudznozīmīgām.

 

Ekspozīcijā iekļautos darbus var aprakstīt kā “fotogrāfiskus”, tomēr tie pārkāpuši ierastās medija robežas. Tie tiecas dekonstruēt priekšstatu par to, kas ir vai kas varētu būt fotoizstāde, tā vietā aicinot paskatīties uz fotogrāfiskumu kā uz maināmu objektīvu un kā uz nosacītu jēdzienu, ko radījusi kultūra. Ar šādas pieejas starpniecību projekts ne vien pēta fotogrāfisko darbu potenciālu atklāt daudzslāņaino procesu, kā objekts tiek tulkots par attēlu, bet arī pārbauda iespēju robežas tam, ko spēj paveikt fotogrāfija.

 

NORISES VIETA:

LNMM galvenā ēka / 4. stāva izstāžu zāles

 

DALĪBAS MAKSA:

Ieejas biļete izstādē.

GADA BIĻETES īpašniekiem ieeja ir bez maksas.

 

PAPILDU INFORMĀCIJA:

Iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama.

T: (+371) 67 324461

E: ekskursijas@lnmm.lv

Saistītās izstādes