Vērtība 21.gadsimtā
10.05.2010

Pirmdien, 2010.gada 10.maijā, izstādes „Zelta darbi” kontekstā Latvijas Nacionālais mākslas muzejs rīko starptautisku konferenci „Vērtība 21.gadsimtā”. Konference notiek Gētes institūta Rīgā konferenču zālē no plkst. 10:00 līdz 16:00.

 

Izstāde „Zelta darbi”, kas no 2010.gada 1.aprīļa līdz 27.jūnijam eksponēta Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zālē Arsenāls, ir konceptuāls projekts ar mērķi aktualizēt diskusiju par vērtībām. Zelts ir materiālu un garīgu vērtību simbols. Izstādi par zeltu tiešā un pārnestā nozīmē inspirēja Latvijas politiski ekonomiskā situācija un cilvēka kā upurjēra stāvoklis tajā. Domājot par zelta vērtību, mākslas darba vērtību, cilvēka kā tāda un viņa darba vērtību, vērtību politikā, ekonomikā, kultūrā, neizbēgami nonākam pie jautājumiem par mūsu garīgo izaugsmi, tās nozīmi materiālo vērtību radīšanā un pielietojumā.

Izstādē iekļauti mākslas darbi no ikonām līdz instalācijām, kas veido paradoksālu kontekstu un liek ieraudzīt savstarpējas sakarības materiālās un garīgās attīstības perspektīvā. Kas vispār ir vērtība 21.gadsimtā? Vai mums pašiem ir kaut kas vērtīgs, dārgs, svarīgs?

Meklējot atbildes uz šiem jautājumiem, Latvijas Nacionālais mākslas muzejs rīko starpdisciplināru konferenci „Vērtība 21.gadsimtā”. Tajā aicināti piedalīties mākslas, arhitektūras, filozofijas, socioloģijas, politikas, ekonomikas speciālisti no Latvijas, Krievijas un Lielbritānijas. Konferences uzdevums ir, izmantojot kultūras instrumentus, iesaistīties sociāli atbildīgā diskusijā ar mērķi definēt pašiem savas vērtības. Kādas ir 21.gadsimta sākuma vērtību koncepcijas, vai rodas jaunas, vai jāpaliek pie nezūdošām vecām „mūžīgajām vērtībām”?

Aicināti visi interesenti! Ieeja pasākumā bez maksas.

Konferenci atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds un Gētes institūts Rīgā.

Teksts: Elita Ansone