TEMATISKĀ EKSKURSIJA: Mākslas restaurācija muzejā
image
06.11.2020 18:00
Projekta “Mākslas restaurācija muzejā” ietvaros Latvijas Nacionālais mākslas muzejs aicina uz tematisko ekskursiju muzeja pastāvīgajā ekspozīcijā.

Pieteikšanās uz ekskursiju ir noslēgusies. Brīvu vietu vairs nav.

 

Mākslas restaurācijas un konservācijas process ir neatņemama muzeja ikdienas darba sastāvdaļa. Tas ir laikietilpīgs un pietiekami sarežģīts process, kas muzeja apmeklētājiem vienlaicīgi ir redzams un neredzams. Lai iepazīstinātu muzeja apmeklētājus ar restaurācijas lomu mākslas muzeja darbībā, aizraujošakajiem mākslas darbu atjaunošanasstāstiem, ētikas apsvērumiem, ar kādiem saskaras grafikas, glezniecības un tēlniecības restauratori un citiem ar šo muzeja darbības aspektu saistītiem jautājumiem, aicinām pievienoties tematiskajām ekskursijām “Mākslas restaurācija muzejā”.

 

Šie pasākumi ir daļa no lielāka projekta, kas tapis ar advokātu biroja “Ellex Kļaviņš” atbalstu. Projekta ietvaros tapušas astoņas video sērijas par mākslas darbu restaurāciju, konservāciju un uzglabāšanu muzejā, kas latviešu, krievu un angļu valodās ikvienam interesentam ir pieejamas www.lnmm.lv, LNMM mobilajā lietotnē, “YouTube” kanālā, Facebook lapā, kā arī interneta ziņu portālā “Delfi”. 

 

Katrā video epizodē apskatītā tēma piesaistīta konkrētiem darbiem LNMM galvenās ēkas pastāvīgajā ekspozīcijā, sniedzot arī papildu informāciju par tiem. Video var rast atbildes uz jautājumiem, kurus muzeja darbinieki visbiežāk dzirdējuši no apmeklētājiem. Ekskursijas gaitā būs iespēja dzirdēt atbildes ne tikai uz šiem jautājumiem, bet arī uzzināt ko vairāk par citiem muzeja pastāvīgās ekspozīcijas darbiem un ar tiem saistītiem restaurācijas stāstiem. 

 

PROJEKTA GALVENAIS ATBALSTĪTĀJS:

 

PROJEKTA GALVENAIS MEDIJU PARTNERIS:

 


NORISES VIETA:

Latvijas Nacionālais mākslas muzejs 

Jaņa Rozentāla laukums 1, Rīga

 

MĒRĶAUDITORIJA:

Aicināts ikviens interesents 

 

BIĻEŠU CENA:

5,00 EUR no personas

 

 PIETEIKŠANĀS UN PAPILDU INFORMĀCIJA:

Dalībnieku skaits ierobežots. 

Dalība tikai ar iepriekšēju pieteikšanos. 

E: ekskursijas@lnmm.lv 

T: (+371) 67 324461

 

 

VESELĪBAS UN DROŠĪBAS PASĀKUMI MUZEJĀ:

  1. Lūdzam neapmeklēt muzeju, ja Jums ir elpceļu infekcijas slimības simptomi, noteikta pašizolācija, mājas karantīna vai stingra izolācija. Muzejam ir tiesības personām ar elpceļu infekcijas slimības pazīmēm liegt ieeju muzejā un aicināt tās atstāt muzeju.
  2. Sākot ar 14. oktobri ikvienam muzeja apmeklētājam no 13 gadu vecuma obligāti jāvalkā sejas maska vai sejas vairogs (vizieris).
  3. Muzejs rekomendē veikt bezkontakta norēķinus vai izmantot maksājumu kartes, kā arī reģistrēties lietotnē Mobilly, lai ērti un ātri iegādātos biļetes telefonā.
  4. Lūdzam ievērot 2 metru distanci no citiem apmeklētājiem un muzeja darbiniekiem.
  5. Aicinām rūpēties par roku dezinfekciju. Muzejs nodrošina virsmu, izmantoto materiālu un aprīkojuma dezinfekciju.
  6. Nodarbību laikā lūgums lietot tikai personīgos darba instrumentus un materiālus (krītiņus, zīmuļus, dzēšgumijas, spilvenus sēdēšanai).
  7. Aicinām iepazīties ar vispārīgajiem piesardzības pasākumiem LNMM apmeklējumam mājas lapas sadaļā COVID 19.

 

LNMM publiskie pasākumi tiek filmēti un fotografēti, lai regulāri un mērķtiecīgi informētu sabiedrību par muzeja piedāvājumu, darba rezultātiem un aktualitātēm. Jums ir tiesības iebilst pret savas un sava nepilngadīgā bērna fotogrāfijas izvietošanu ar LNMM saistītos resursos, nosūtot elektronisko vēstuli uz e-pasta adresi: lnmm@lnmm.lv. Lūdzu, norādiet konkrētas fotogrāfijas saiti un/vai atsūtiet ekrānšāviņu, kā arī sniedziet par sevi informāciju, lai mēs Jūs varētu identificēt kā datu subjektu.

Saistītie jaunumi
Saistītās izglītības programmas