ES UN MĀKSLA II: Zīmēšanas nodarbības. Ekspresionisms
image
16.09.2021 15:00
Muzeja dzīve un mākslas darbu kustība ekspozīciju un izstāžu zālēs ir dinamiska. Nepārtrauktā radošā kustībā norit arī programmas nodarbības, katru nedēļu pievēršoties jaunai tēmai un uzdevumam.
Nodarbībās aicinām apmeklētājus iepazīt mākslu caur personīgo pieredzi, pašiem veicot radošu uzdevumu un izprotot mākslas darbu saturu, tehniku, domāšanas principus un personības. Galvenā vērība tiek veltīta dažādu mākslas veidu izpratnei, veicinot personisku vērtējumu un individuālu skatījumu.
 
Pirmā pasaules kara laikā latviešu jaunajiem māksliniekiem Maskavā bija iespēja redzēt Eiropas moderno mākslu oriģinālos (vai modernās mākslas oriģinālus). Tā bija jauna valoda, jauni akcenti. Rīgas mākslinieku grupas izstādes kontekstā ES UN MĀKSLA II četrās nodarbībās - ceturtdienās un sestdienās muzejpedagoģe Baiba Sprance piedāvā iepazīties ar virzieniem, kuri toreiz iedvesmoja mūsu māksliniekus.
 

4. un 9. septembris – kubisms
11. un 16. septembris – ekspresionisms
18. un 23. septembris – fovisms
25. un 30. septembris – futūrisms

 

PASĀKUMA VEIDS
Drošs pasākums – paredzēts tikai vakcinētiem vai Covid-19 pārslimojušiem apmeklētājiem. Apmeklējot pasākumu jābūt derīgam Covid-19 sertifikātam un jāuzrāda personu apliecinošs dokuments. Norises telpā nav jālieto sejas maska, nav jāievēro distance, atrodoties muzeja publiskajā daļā (kases zona, ekspozīcijas u. tml.) nepieciešams ievērot epidemioloģiskās drošības pasākumus. Lūdzam muzejā ierasties 20 minūtes pirms pasākuma sākuma.
 
NODARBĪBAS NORISE
1. Biļešu iegāde, uzrādot derīgu Covid 19 sertifikātu un došanās uz Konferenču zāli (1. stāvs).
2. Iepazīšanās ar muzejpedagogu un noteikumiem muzejā.
3. Pedagoga stāstījums par dienas uzdevumu, tā mākslas kontekstu. Uzdevums tiek izstāstīts latviešu valodā, pēc nepieciešamības krieviski vai angliski. Lūgums nekavēt nodarbības sākumu, lai dzirdētu uzdevumu! Individuāla ekspozīcijas apskate pēc pedagoga norādēm. Biļetes uz nodarbību kasē pārstāj tirgot 15 minūtes pēc nodarbības sākuma.
4. Praktiskais darbs. Nodarbības ilgums ir no 2 līdz 2,5 stundām.
 
MATERIĀLI LĪDZŅEMŠANAI
Eļļas pasteļu krītiņi, grafīta zīmuļi, dzēšgumija. Vēlams ierasties ērtās drēbēs un sliktos laika apstākļos izmantot maiņas apavus.
 
DALĪBNIEKI
Pieaugušie un bērni no 12 gadu vecuma ar derīgu Covid-19 sertifikātu.
Priekšzināšanas nav nepieciešamas.
 
NORISES VIETA
Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenā ēka / Konferenču zāle
Jaņa Rozentāla laukums 1, Rīga
 
NORISES LAIKS
Ceturtdienās plkst. 15.00 - 17.00
Sestdienās plkst. 12.00 – 14.00
Lūgums nodarbības sākumu nekavēt, lai dzirdētu radošo uzdevumu!
Biļetes uz nodarbību kasē pārstāj tirgot 15 minūtes pēc nodarbības sākuma.
 
BIĻEŠU CENAS
3,00 EUR no personas
 
PIETEIKŠANĀS UN PAPILDU INFORMĀCIJA
Maksimālais dalībnieku skaits grupā: 12 personas.
Nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās, norādot vārdu, uzvārdu un kontakttālruni.
Līdzi jāņem personu apliecinošs dokuments (pasi vai ID karti), kas jāuzrāda kasē kopā ar derīgu Covid-19 sertifikātu.
E: ekskursijas@lnmm.lv
T: (+371) 67 324461
 
Saskaņā ar valdības jaunākajiem noteikumiem, nodarbības var apmeklēt personas ar derīgu Covid-19 sertifikātu, kas jāuzrāda muzeja kasē pirms biļešu iegādes un jāveic iepriekšēja reģistrācija.

Personas datu vākšanas mērķis ir ar Ministru kabineta 2020. gada 9. jūnija noteikumos Nr. 360 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” noteikto epidemioloģiskās drošības pasākumu sekmēšana: muzeja pasākumu organizēšana ar iepriekšēju reģistrāciju vienmērīgas apmeklētāju plūsmas nodrošināšanai.
Papildu informācija bit.ly/drossmuzejs
Saistītās izstādes