LAURAS PRIKULES un EVAS VĒVERES “Poētiskā Robotisma” performance “Krāsu vārdnīca”
24.08.2017 19:00
Ceturtdien, 2017. gada 24. augustā, plkst. 19.00 Zuzānu kolekcijas izstādes “TOP no top” ietvaros laukumā pie Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenās ēkas (parka pusē; Jaņa Rozentāla laukumā 1, Rīgā) 1) norisināsies mākslinieču Lauras Prikules un Evas Vēveres “Poētiskā Robotisma” performance “Krāsu vārdnīca”.

PASĀKUMS

Pasākuma gaitā ikviens apmeklētājs kļūs par liecinieku neatkārtojamai audiovizuālai performancei, kuras kodolā iekapsulētā krāsu kvintesence, notikumi un procesi, savstarpēji mijiedarbojoties, radīs jaunu dzīves versiju un stāstu.

 

“Tās būs 60 minūtes ilgstošajā tagadnē. Muzeja laukumā visa alfabēta garumā saspēlēsies krāsu vārdnīcas komanda. Nākotnes parka dzīve saplūdīs ar vakardienas mākslas pieredzi. Formas veidos saturu, un kustība nojauks robežas starp spēlētājiem un parka apmeklētājiem,” par gaidāmo vēsta idejas autores Laura Prikule un Eva Vēvere. Performances “Krāsu vārdnīca” skaņas mākslinieks ir Ernests Vilsons.

 

“Poētiskais Robotisms” ir 2009. gadā aizsākta mākslinieču Lauras Prikules un Evas Vēveres radošās sadarbības sērija – metode, kas vizuāli pēta līdzsvaru starp poētisko un robotisko, sistēmu un brīvību, ideālo un faktisko, tādējādi runājot par “paradoksa punktu” kā konkrētu lokāciju cilvēku uztveres zonā. “Poētiskais Robotisms” piedāvā un izspēlē interaktīvas vizuālās situācijas, būvē un demontē lielākas un mazākas celtnes. Plāno laiku un telpu, izzina krāsas īpašības.

 

Performance “Krāsu vārdnīca” ir daļa no Zuzānu kolekcijas izstādi “TOP no top” pavadošo pasākumu programmas. Latvijas Nacionālā mākslas muzeja Lielajā zālē ekspozīcija apskatāma līdz 17. septembrim.

 

PAR MĀKSLINIEKIEM

Laura Prikule (1977) pēc bakalaura studijām Latvijas Mākslas akadēmijā maģistra diplomu ieguvusi Sanfrancisko Mākslas institūtā. Savā radošajā praksē autore izmanto dažādus komunikācijas veidus. Saskaņā ar darba ieceri vai situāciju tie var būt instalācija, glezniecība, fotogrāfija vai citi mediji. Māksliniece pēta laiktelpas, procesa un spēles idejas.

 

Eva Vēvere (1981) ieguvusi maģistra grādu glezniecībā Latvijas Mākslas akadēmijā. Viņa strādā ar dažādiem izteiksmes līdzekļiem, tostarp instalāciju, grafiku un glezniecību. Interešu fokusā ir telpa un tās transformēšanas iespējas, pārveidojot to par mākslas darba sastāvdaļu.

 

Kopš 2009. gada Laura Prikule un Eva Vēvere sadarbojas, kopā attīstot “Poētiskā Robotisma” projektus, izstādes, akcijas un performances. Līdz 26. augustam Mūkusalas Mākslas salonā apskatāma abu mākslinieču personālizstāde “Krēslā”.

 

Ernests Vilsons (1994) studē elektronisko mūziku Hāgas Karaliskās konservatorijas Sonoloģijas institūtā. Raksta mūziku akustiskajiem instrumentiem, reizēm rada elektroniskus skaņdarbus un skaņu instalācijas. Ernests Vilsons veido skaniskas vides un struktūras – Iekļūt tajās nav iespējams, toties tās var vērot.

 

MĒRĶAUDITORIJA:

pieaugušie, skolēni, studenti, pensionāri

 

PASĀKUMA KOORDINATORE:

Elīza Elizabete Ramza,

Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izglītības programmu kuratore

 

NORISES VIETA:

Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenā ēka / Jaņa Rozentāla laukums 1, Rīga

Laukumā pie muzeja parka pusē

 

PAPILDU INFORMĀCIJA:

Ieeja brīva.

Iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama.

T: (+371) 67 324461

E: ekskursijas@lnmm.lv

Saistītie pasākumi
Saistītās izstādes
Saistītās preses relīzes