PRESES KONFERENCE izstādē "Imants Tillers. Ceļojums uz nekurieni"
05.07.2018 10:30
Ceturtdien, 2018. gada 5. jūlijā, plkst. 10.30 Latvijas Nacionālais mākslas muzejs aicina mediju pārstāvjus uz preses konferenci, kurā tiks prezentēta Latvijas valsts simtgadei veltīta Imanta Tillera personālizstāde “Ceļojums uz nekurieni”, tās sakarā izdotā grāmata un dokumentālā filma par mākslinieku “Iemesti pasaulē”. Pasākuma norises vieta: LNMM galvenā ēka, Lielā izstāžu zāle (-2. stāvā; Jaņa Rozentāla laukumā 1, Rīgā).

Latvijas valsts simtgades programmas ietvaros Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) galvenās ēkas Lielajā izstāžu zālē no š. g. 7. jūlija līdz 30. septembrim būs skatāma vērienīga Imanta Tillera darbu retrospekcija “Ceļojums uz nekurieni”.

 

Imants Tillers (1950) ir viens no pasaulē zināmākajiem mūsdienu Austrālijas gleznotājiem, kurš tiek saukts par “domāt provocējošu mākslinieku”, bet viņa jaunradi uzskata par postmodernisma kvintesenci. Balstīta apropriācijas metodē, Tillera māksla ir intelektuāla, tā ietver atsauces uz pasaules kultūru, Rietumu mākslas vēsturi, 20. gadsimta Eiropas literatūru un filozofiju, Austrālijas iedzimto iedzīvotāju kultūru. Turklāt autora gleznojumos sistemātiski atrodamas ar Latviju saistītas detaļas, piemēram, tautas pasaku tēli, Jāņa Jaunsudrabiņa, Vilhelma Purvīša, Ilmāra Blumberga radošā mantojuma citāti, vārdi, dzejas rindas un literāro darbu fragmenti latviešu valodā, Latvijas vietas un vietvārdi utt. Mākslinieka lielo jautājumu lokā ir indivīds, vieta un identitāte, trimda, migrācija un piederība.

 

Par godu izstādei Latvijas Nacionālais mākslas muzejs sadarbībā ar Sidnejas Universitātes izdevniecību “Power Publicationssagatavojis izdevumu par Imantu Tilleru un viņa veikumu. Savukārt Jura Podnieka studijā Antras Cilinskas režijā tapusi dokumentālā filma “Iemesti pasaulē”, kas sniegs ieskatu mākslinieka personībā, daiļradē un viņa ģimenes vēsturē, parādot meistara saistību ar latvietību.

 

Preses konferencē piedalās:

  • Māra Lāce, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja direktore – sniegs ieskatu LNMM sadarbībā ar Imantu Tilleru;
  • Dace Vilsone, Latvijas Republikas Kultūras ministrijas valsts sekretāre – uzsvērs projekta nozīmību un nepieciešamību;
  • Imants Tillers, mākslinieks – plašāk pastāstīs par sevi, savu radošo darbību un izstādē eksponētajiem darbiem;
  • Marni Viljamsa (Marni Wiliams), Sidnejas Universitātes izdevniecības “Power Publications” pārstāve – raksturos sadarbību ar Latvijas Nacionālo mākslas muzeju grāmatas “Imants Tillers. Ceļojums uz nekurieni” tapšanā, kā arī iepazīstinās ar izdevuma konceptu un saturu;
  • Antra Cilinska, dokumentālās filmas par Imantu Tilleru “Iemesti pasaulē” režisore – runās par filmas vadlīnijām un izaicinājumiem veidošanas procesā;
  • Dr. art. Elita Ansone, projekta kuratore, LNMM Kolekciju un zinātniskās izpētes nodaļas ARSENĀLS (20. gs. 2. puse – 21. gs.) vadītāja – stāstīs par izstādes ieceri, sagatavošanās procesu un sadarbību ar mākslinieku Imantu Tilleru.

 

Preses konferenci moderē Latvijas Nacionālā mākslas muzeja direktore Māra Lāce.

 

Pasākuma laikā žurnālisti varēs uzdot jautājumus izstādes organizatoriem. Pēc oficiālās daļas būs iespēja individuāli intervēt projekta īstenošanā iesaistītās personas, fotografēt un filmēt ekspozīciju.

Noslēgumā mediju pārstāvjiem tiks piedāvāta neliela pārskata ekskursija izstādes kuratores Dr. art. Elitas Ansones pavadībā, aicinot kopā aplūkot ekspozīciju un tuvāk iepazīties ar tajā ietvertajiem darbiem.

 

Saistītie jaunumi
Saistītās izstādes
Saistītās preses relīzes