Īpaši izstādei “Romans Suta – 120. Universālā mākslas formula” radīts mobilais ceļvedis
Latvijas Nacionālais mākslas muzejs piedāvā izstādes apmeklētājiem tuvāk iepazīt izcilā latviešu mākslinieka, spilgtā klasiskā modernisma pārstāvja Romana Sutas daiļradi un dzīvesstāstu, izmantojot mobilo ceļvedi.

2016. gadā Romanam Sutam (1896–1944) apritēja 120. dzimšanas gadadiena. Šogad, turpinot plašu kultūras pasākumu programmu, Latvijas Nacionālais mākslas muzejs (LNMM) piedāvā vērienīgu projektu “Romans Suta – 120. Universālā mākslas formula”, kas LNMM galvenajā ēkā norisināsies no 2017. gada 29. aprīļa līdz 9. jūlijam. Muzejs, piedāvā iepazīt Romana Sutas neordināro personību un aicina gūt padziļinātu ieskatu mākslinieka daiļradē, izmantojot mobilo ceļvedi ekspozīcijā "Glezniecība. Grafika. Scenogrāfija".

 

Romans Suta, izmēģinot savus spēkus vairākās mākslas jomās un veidojot dažāda tipa mākslas darbus, spējis būt atpazīstams ar īpatnējo rokrakstu un stilu. Liekas, ka autors bija atklājis kādu universālu mākslas formulu, kas palīdzēja viņa talantam būt tik daudzšķautņainam un reizē tik viengabalainam.

 

Mobilais ceļvedis izstrādāts īpaši izstādei un veidots, balstoties uz R.Sutas un viņa laikabiedru teorētiskajiem tekstiem, vēstulēm un rakstiem. Ceļvedis stāstīs par R. Sutas glezniecību, grafiku un scenogrāfiju, pievēršot uzmanību mākslinieka dzīvesstāstam un daudzpusīgajai personībai.

 

Mobilais ceļvedis kā atsevišķa sadaļa ir pieejams LNMM mobilajā aplikācijā “Mākslas muzejs” latviešu, angļu un krievu valodās. Apmeklētāji aicināti bez maksas lejupielādēt mobilo aplikāciju savos viedtālruņos un izmantot to izstādes apskates laikā. Android ierīcēs aplikācijas jauno sadaļu var lejupielādēt vietnē “GooglePlay”, IOS ierīcēs aplikācija lejupielādējama “AppStore”. Savukārt tie mākslas cienītāji, kuru rīcībā nav mobilās ierīces aplikācijas aktivizēšanai, varēs izīrēt to ceļveža lietošanai uz vietas muzejā (ierīces īres cena 1,50 EUR).

 

 

PATRONS:

 

MOBILĀS IERĪCES APMEKLĒTĀJIEM NODROŠINA:

Saistītās izstādes