Daugavas stadionā atklāta Mākslas muzeja Jauniešu kluba veidota izstāde HOW TO #BĒRNĪBA
Jau otro gadu Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā aktīvi darbojas Mākslas muzeja Jauniešu klubs, kura mērķis ir būt platformai enerģiskiem, motivētiem un radošiem cilvēki ar vīziju, kā Mākslas muzeja dažādās struktūrvienības padarīt vēl saistošākas jauniešu auditorijai.

Divu sezonu laikā tā dalībnieki ir atklājuši dažādus Latvijas mākslas un kultūras telpas aspektus, iepazīstot muzejus, tiekoties ar mākslas un kultūras jomas profesionāļiem un radošo industriju pārstāvjiem, kā arī viesojoties mākslinieku un dizaineru darbnīcās.

 

Lai iejustos iepriekš satikto izstādes kuratoru, scenogrāfu un pat mākslinieku lomās, jauniešu kluba dalībnieku jaunākais projekts ir eksperiments - izstāde HOW TO #BĒRNĪBA, kuras vadmotīvs ir bērnība. Precīzāk, tas ir jautājums jaunajai tehnoloģiju paaudzei, kā piedzīvot “īstu” bērnību? Desmit autori piedāvā gan savas “lietošanas instrukcijas” bērnībai, gan stāstus no pašu pieredzes par spēlēm, palaidnībām un citām nodarbēm.

 

Izstādes veidošana ir sarežģīts un laikietilpīgs process pat pieredzējušiem profesionāļiem, tāpēc Latvijas Laikmetīgās mākslas centra kuratores Ingas Lāces un scenogrāfa Artūra Arņa padomi bija neatsverams atbalsts šajā projektā. Pēc vairākām iedvesmojošām sarunām jauniegūtās zināšanas tika pielietotas praksē - tēmas koncepcijas sagatavošanā, izstādes plakāta grafiskajā dizainā, anotācijas rakstīšanā un pat skrūves ieskrūvēšanā gleznas apakšrāmī. Ar pavisam nelielu palīdzību viss tika paveikts pašu spēkiem.

 

Grūtākais šī projekta uzdevums, kas devis arī vislielāko gandarījumu un ieguvumu, ir strādāšana komandā, kur katrs uzņemas savu daļiņu atbildības un diskusijās rodas vislabākais risinājums ikvienai sarežģītai situācijai.

 

Izstāde apskatāma no 2. septembra līdz 1. novembrim Daugavas stadiona administrācijas korpusā (Augšiela 1, Rīga) katru dienu no 8.00 līdz 17.00.

 

 

PROJEKTU ATBALSTA:

Latvijas Republikas Kultūras ministrija un Daugavas stadions

 

#mmjauniesuklubs #howtoberniba #lnmm

Saistītās izglītības programmas