Latvijas mākslas meistardarbi būs redzami Rīgas sabiedriskajā transportā
Atzīmējot Latvijas valsts simtgadi, no 2018. gada 30. oktobra Rīgas sabiedriskā transporta pasažieriem būs iespējams iepazīt 19. gs. un 20. gs. pirmās puses Latvijas mākslas klasiķu darbus.

Transportā izvietotajos ekrānos tiks demonstrēta to meistardarbu izlase, bez kuriem Latvijas mākslas vēsture nebūtu iedomājama. Tā veidota ar mērķi atgādināt par izmaiņām ne tikai politiskajā, bet arī vizuālas mākslas sfērā, kas notika hronoloģiski ap Latvijas valsts dzimšanas laiku. Šo periodu dēvē arī par klasiskā modernisma laiku, kad jaunie un ambiciozie mākslinieki sapņoja par jaunās neatkarīgās Latvijas laikmetīgu vizuālo tēlu.

 

Starp mākslas darbu autoriem minami tādi 19. gs. un gadsimtu mijas klasiķi kā Jūlijs Feders un Vilhelms Purvītis, savukārt starpkaru laika modernistu paaudzi pārstāvēs Jāzeps Grosvalds, Jēkabs Kazaks, Romans Suta un citi izcili mākslinieki. Tādējādi ikkatram transporta pasažierim tiks dota iespēja novērtēt ne vien mūžīgās vērtības un skaistumu Latvijas mākslā, bet arī to, cik strauji un enerģiski pirms simts gadiem Latvijas kultūras cilvēki meklēja savu un savas jaunās valsts identitāti atbilstoši modernās 20.gs. pasaules izaicinājumiem.  

 

Galvenais šī projekta mērķis ir izglītot sabiedrību un rosināt tās interesi par Latvijas mākslas vēsturi, ievērojamākajiem māksliniekiem un viņu darbiem.