Izstādei “Nepieradinātās dvēseles. Simbolisms Baltijas valstu mākslā” radīts mobilais ceļvedis "Simbolisms"
Īpaši izstādei “Nepieradinātās dvēseles. Simbolisms Baltijas valstu mākslā” radīts mobilais ceļvedis ar 15 audio stāstiem.

Ceļvedim atlasītie stāsti ļauj dziļāk iepazīties ar izstādes galvenajām tēmām: Daba, Dvēsele, Mīti un leģendas, kā arī gūt ieskatu Igaunijas, Latvijas un Lietuvas simbolisma perioda spilgtāko pārstāvu mākslā un saskatīt viņu kopīgajā pienesumā Baltijas kultūras vienojošus motīvus un katrai tautai individuāli raksturīgas īpašības. 

 

Šie 15 stāsti ir ļoti īss ceļvedis sarežģītajā un pretrunīgajā gadsimtu mijas mākslas periodā Baltijas teritorijā. Tas bija laiks, kad visā Eiropas mākslā simbols kļuva par iecienītu instrumentu, lai runātu par dabas un cilvēka dzīves noslēpumaino un netveramo pusi. Vienlaicīgi Baltijā savu kulmināciju sasniedza augošā nacionālā pašapziņa, kas mudināja māksliniekus meklēt jaunus estētiskus kodus folklorā un tautas kultūras mantojumā.

 

Mobilais audio ceļvedis kā atsevišķa sadaļa ir pieejams LNMM mobilajā lietotnē “Mākslas muzejs”, ko bez maksas iespējams lejuplādēt vietnēs “GooglePlay” un “AppStore”. 

 

Izstādes laikā audio stāsti katru piektdienas rītu dzirdami arī Radio NABA viļņos!

 

Izstādes maršruts tapis pateicoties Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstam.

 

 

          

Saistītie jaunumi
Saistītās izstādes