Stāsti par mākslas darbiem un izglītojoši materiāli tiešsaistē
Esam parūpējušies, lai ikviens var atklāt un iepazīt muzeju izstādes un ekspozīcijas tiešsaistē.

 

LATVIJAS NACIONĀLAIS MĀKSLAS MUZEJS

 

Audio stāstu sērija MĀKSLA UN KRĪZE

Audiostāstu sērija "Māksla un krīze" par izolāciju, laiku, telpu un ceļu uz ierasto piedāvā atskatīties uz dažiem vēstures pieturpunktiem un iepazīt sešu mākslinieku attiecības ar tobrīd notiekošo caur viņu mākslas darbiem.

 

Video stāsti MĀKSLAS RESTAURĀCIJA MUZEJĀ

Video stāsti Mākslas restaurācija muzejā dod iespēju izzināt restaurācijas lomu mākslas muzeja darbībā, ētikas apsvērumus, ar kādiem saskarās restauratori, eksperimentālās tehnikās veidotu darbu uzglabāšanas un saglabāšanas specifiku, kā arī vairākus citus ar mākslas restaurāciju saistītus aspektus.

 

Video stāsti VIENA FOTOGRĀFA STĀSTS

Video stāsti Viena fotogrāfa stāsts 8 mini-sērijās stāsta par 20. gadsimta otrās puses un 21. gadsimta mākslas fotogrāfijām, kas iekļautas muzeja pastāvīgajā ekspozīcijā, un to autoriem. LNMM fotogrāfijas kolekcija koncentrējas uz to meistaru darbiem, kuru vārdi kļuva plaši pazīstami 80. gados un jo īpaši 90. gados – pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas.

 

Video stāsti VIENAS GLEZNAS STĀSTS I un VIENAS GLEZNAS STĀSTS II

Video stāsti "Vienas gleznas stāsts I" un "Vienas gleznas stāsts ll" ir izglītojošs projekts par muzeja pastāvīgajā ekspozīcijā iekļautajiem mākslas darbiem, kas radīti 20. gadsimta 80.–90. Gados. Intervējot autorus, atklājas tiešs un nepastarpināts priekšstats par kontekstu, kādā mākslas darbi tapuši.

 

Audio stāsti izstādē “Nepieradinātās dvēseles. Simbolisms Baltijas valstu mākslā"

Audio stāsti par izstādē “Nepieradinātās dvēseles. Simbolisms Baltijas valstu mākslā” redzamajiem mākslas darbiem. Izstādi veido trīs galvenie tematiskie bloki – “Mīti un leģendas”, “Dvēsele” un “Daba” –, paužot mākslinieku interesi par romantiskiem stāstiem, cilvēku iekšējo pasauli un dabas noslēpumainību. Piedāvājam audio ieskatu izstādes tematiskajā blokā "Mīti un leģendas", “Dvēsele” un "Daba".

 

Video stāsti izstādē “Nepieradinātās dvēseles. Simbolisms Baltijas valstu mākslā"

Video stāsti izstādes “Nepieradinātās dvēseles. Simbolisms Baltijas valstu mākslā” ietvaros, tai skaitā lekciju cikls, kas izstādes apmeklētājus dziļāk iepazīstina ar tajā eksponēto mākslu no mākslas zinātnieku un pētnieku skatu punkta, kā arī apskata ar Baltijas simbolismu saistītās tēmas starpdisciplināri. Video un lekcijas skatāmas šeit.

 

LNMM Mobilā lietotne

LNMM Mobilā lietotne ikvienam ļauj atklāt un izzināt ekspozīcijas un unikālās ēkas arhitektūru. Lietotāja uzmanība tiek pievērsta detaļām, kuras caur dažādām aktivitātēm un izziņas līmeņiem iesaista aizraujošā stāstā. Šobrīd lietotnē pieejams arī tās jaunākais maršruts – Mākslas restaurācija muzejā. Mobilo lietotni iespējams lejupielādēt vietnēs “GooglePlay” un “AppStore”. 

 

Četru lekciju cikls izstādē “”Tu glezno tikpat labi kā vīrietis!” Dainas Dagnijas māksla feminisma kontekstā”

Četru lekciju cikls izstādē “”Tu glezno tikpat labi kā vīrietis!” Dainas Dagnijas māksla feminisma kontekstā”, kurā lektori Elita Ansone, Igors Gubenko, Jana Kukaine un Anita Vanaga sniedz ieskatu 60.–70. gadu politiskā aktīvisma nokaitētajā laikā, kurā notika arī feminisma otrā viļņa eksplozija, kas atstāja iespaidu uz Dainas Dagnijas glezniecības tematiem. 

 

Video ieskati izstādēs

Video ieskati izstādēs “Tu glezno tikpat labi kā vīrietis! Dainas Dagnijas māksla feminisma kontekstā”, “Cirks zem kupola. Ievas Epneres izstāde”, “Purvīša balva. Kandidātu darbu izstāde”.

 

Video ekskursija izstādē "Kentaurs. Jānis Pauļuks / LNMM kolekcija" kopā ar aktieri Kasparu Znotiņu

Mūzikas un mākslas atbalsta fonds sadarbībā ar Latvijas Nacionālo mākslas muzeju video ekskursijā piedāvā iepazīt Jāņa Pauļuka daiļradi un personālizstādi kopā ar Jaunā Rīgas teātra aktieri Kasparu Znotiņu, kurš savulaik bija iejuties Jāņa Pauļuka lomā izrādē "Pauļuks. Rāmji".

 

 

MĀKSLAS MUZEJS RĪGAS BIRŽA

 

Darba lapas: Iepazīsti mākslas darbus!

Veic radošos uzdevumus, izpēti mākslas darbus, atmini mīklas, aizpildi trūkstošos laukumus un gūsti jaunas emocijas. Darba lapas aizpildāmas pirms, pēc vai muzeja apmeklējuma laikā. Pieejamas šiet. 

 

Krāsojamās lapas: Pasaules kultūras

Aicinām iepazīt  dažādas pasaules kultūras, ar kurām saistīts Mākslas muzeja RĪGAS BIRŽA krājums, izkrāsojot mākslas darbus. Iejūties mākslinieka lomā un papildini jau esošo mākslas darbu atveidojumus ar jauniem foniem un detaļām. Pieejamas šeit.

 

Radošais auduma apzīmēšanas komplekts“Laimes kaķis – Maneki Neko”

Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA sadarbībā ar bērnu preču zīmolu “Fox The Maker” piedāvā bērniem iespēju kļūt par tekstilmākslinieku mājas apstākļos. Radošais komplekts ietver visu nepieciešamo, lai pašu spēkiem apgleznotu audumu ar dizainu “Laimes kaķis – Maneki Neko” no Latvijas Nacionālā mākslas muzeja Ārzemju mākslas kolekcijas. Komplektus iespējams iegādāties “Fox The Maker” mājas lapā.

 

Video ieskati izstādēs

Video ieskats izstādē “Pašatklāsme. Tintoreto, Omars Galljāni, Lorenco Puljizi”. Par izstādi stāsta izstādes kuratore Astrīda Rogule.

 

Google muzeja kolekcijas priekšmetu stāsti

Mākslas muzeja RĪGAS BIRŽA Google Arts and Culture profilā iespējams apskatīt 15 plašākus stāstus par dažādiem muzeja kolekcijas priekšmetiem, kā arī tuvāk apskatīt 157 muzeja krājuma mākslas darbus.

 

 

DEKORATĪVĀS MĀKSLAS UN DIZAINA MUZEJS

 

Audio ceļvedis un esejas izstādē “Hermanis Ničs. Orģiju un mistēriju teātris”

Iepazīsti izstādi “Hermanis Ničs. Orģiju un mistēriju teātris” ar audio stāstu palīdzību. Audio ceļvedi ierunājis Jaunā Rīgas teātra studijas aktieris Gerds Lapoška. Klausīties stāstījumu par avangarda mākslinieku, mākslas darbiem un laikmeta kontekstu var šeitIzstādi papildina eseju buklets latviešu un angļu valodā.

 

Video ieskati izstādēs

Par Baltijas laikmetīgās keramikas izstādi “CREO ERGO SUM. Baltijas laikmetīgā keramika” stāsta izstādes kurators Aivars Baranovskis un Māris Čačka, Daugavpils Marka Rotko mākslas centra vadītājs. DMDM vadītāja Inese Baranovska iepazīstina ar vērienīgo projektu "Madernieka stils", kas veltīts latviešu dizaina pamatlicējam Jūlijam Maderniekam (1870–1955).

 

Audio ceļvedis izstādē “Madernieka stils”

Atklāj Jūlija Madernieka daudzpusīgās radošās intereses un personību. Kuratoru sagatavotais stāstījums palīdzēs labāk izprast izstādē redzamos mākslas darbus un laikmetu, kurā tie radīti. Tekstu ierunājis JRT aktieris Ģirts Krūmiņš. Klausieties šeit.

 

Radoši uzdevumi Madernieka studijā

Kamēr muzeju apmeklēt klātienē nav iespējams, piedāvājam izglītības kuratoru sagatavotos radošos uzdevumus. Lejuplādēt uzdevumus var šeit.

 

Izglītojošs buklets par mākslinieku Jūliju Madernieku

Iepazīsties ar Jūlija Madernieka radošo darbību un personību. Pieejams šeit.

 

Lekcijas tiešsaistē

Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja piedāvātais cikls “Klasiskās vērtības” aizsākās 2012. gadā un veidots ar domu aktualizēt jautājumu par latviešu lietišķās mākslas dārgumiem, popularizēt tos un iepazīstināt auditoriju ar ievērojamāko mākslinieku dzīvi un daiļradi. Šogad lekcijas norisināsies tiešsaistē. Ar programmu var iepazīties šeit.

 

Video darbnīca “Kā top porcelāna krūze”

Keramikas dizainere Esse jeb Esmeralda Purvišķe iepazīstina ar porcelāna krūzes tapšanas procesu – no skices un rasējuma līdz gatavam produktam un tā greznošanai. Videodarbnīcā “Kā top porcelāna krūze?” izveidota Baltijas laikmetīgās keramikas izstādes “CREO ERGO SUM jeb Radu, tātad esmu” ietvaros.

 

Video darbnīca “Kā top burts”

Radošajā video darbnīcā "Kā top burts?" kopā ar dizaineri Enriku Ernestsoni var iepazīt burtu dizaina pamatprincipus.

 

Video lekcijas VĀRDS DIZAINAM

VĀRDS DIZAINAM video saturs izglīto skatītājus dizaina jautājumos, iepazīstina ar labākajiem jomas pārstāvjiem, kā arī rosina viedokļu apmaiņu starp speciālistiem un sabiedrību.

 

Video filma par māksliniecēm Skuja Braden

DMDM kolekcijā glabājas mūsdienu dizaina labākie paraugi. Viņu vidū arī porcelāna mākslinieču Skuja Braden darbi, kas pārsteidz ne vien ar izdomu, bet arī profesionālo izpildījumu. Video filma piedāvā ielūkoties mākslas dueta Skuja Braden radošā procesa aizkulisēs, dokumentējot kāda mākslas darba rašanos. Filmu var noskatīties šeit. 

 

Darba lapas: Dizaina aktivitātes

Radoši darboties mājās ar viegli pieejamiem materiāliem palīdzēs muzeja izglītības speciālistu izveidotās darba lapas ģimenēm. Pieejamas šeit.

 

 

ROMANA SUTAS UN ALEKSANDRAS BEĻCOVAS MUZEJS

 

Audi stāsti par mākslinieku Romanu Sutu

Romans Suta ir viena no modernisma laikmeta centrālajām figūrām Latvijā – unikāla radošā personība, kuras erudīcija, neordināra spriestspēja, mākslinieciskais potenciāls un neizsīkstošais entuziasms pārsteidza laikabiedrus. Audio stāsti par mākslinieku pieejami šeit.

 

 

ANTĪKĀS UN RENESANSES TĒLNIECĪBAS NOLĒJUMU EKSPOZĪCIJA MUZEJU KRĀTUVĒ "SKULPTŪRU MEŽS"

 

Virtuālā ceļveža tūre. Dodies pastaigā Skulptūru mežā!

Antīkās un renesanses tēlniecības nolējumu ekspozīcijas apmeklētājiem pieejama katras skulptūras kopijas stāstu iepazīšana izmantojot virtuālo ceļvedi. Virtuālais ceļvedis iepazīstinās ar nolējumu kolekcijas vēsturi, ekspozīcijas veidošanos, mākslas periodiem, kā arī ar katru ekspozīcijā apskatāmo Senās Grieķijas, Senās Romas un Itālijas renesanses tēlniecības darbu interaktīvā un izzinošā ceļā. Pieejams šeit.

 

Stāsti "Meklējam Mozu"

#MeklējamMozu stāsti iepazīsti un atklāj nolējumu kolekciju! Caur video un foto stāstiem uzzini, kā veidojusies nolējumu kolekcija un ekspozīcija "Skulptūru mežs". Stāstu galvenais varonis ir Mikelandželo "Mozus" skulptūra, kas ir viena no pasaulslavenu skulptūru kopijām, kas apskatāma "Skulptūru mežā". 

 

 

GOOGLE ARTS kolekcija

 

Daļa no mākslas darbu „zelta fonda”, kas glabājas Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā, padarīta pieejama Latvijas un pasaules interneta lietotājiem līdzās daudzu pazīstamu muzeju bagātībām: Latvijas Nacionālais mākslas muzejsMākslas muzejs RĪGAS BIRŽADekoratīvās mākslas un dizaina muzejsRomana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejs.

 

Aicinām sekot aizraujošiem stāstiem un aktualitātēm muzeju sociālo tīklu profilos!

 

#ĒKultūra #TiekamiesTagad

Saistītie jaunumi
Saistītās izglītības programmas
news-image
VIENAS GLEZNAS STĀSTS I
“Vienas gleznas stāsts” ir izglītojošs projekts par muzeja pastāvīgajā ekspozīcijā iekļautajiem mākslas darbiem, kas radīti 20. gadsimta 80.–90. gados. Šis periods iezīmē būtiskas pārmaiņas Latvijas kultūrtelpā, kad mākslinieku ideju resurss bieži bija politika, ekoloģija un sociālā dzīve. Intervējot autorus, atklājas tiešs un nepastarpināts priekšstats par kontekstu, kādā mākslas darbi tapuši.
news-image
VIENAS GLEZNAS STĀSTS II
"Vienas gleznas stāsts" ir video sērija par Latvijas Nacionālā mākslas muzeja pastāvīgajā ekspozīcijā skatāmajiem mākslas darbiem. Projekts tapis, pateicoties advokātu biroja “Ellex Kļaviņš” atbalstam, kas ir idejas iniciators un ziedojumu kampaņas organizētājs video sēriju izveidei.
news-image
VIENA FOTOGRĀFA STĀSTS
“Viena fotogrāfa stāsts” ir turpinājums Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) un advokātu biroja “Ellex Kļaviņš” partnerībā īstenotam sadarbības projektam, kas 2017. gadā uzsākts kā iniciatīva “Vienas gleznas stāsts” un ieguvis saturisku paplašinājumu.
news-image
KRĀSOJAMĀS LAPAS: Pasaules kultūras
Aicinām mazākos muzeja apmeklētājus iepazīties ar dažādām pasaules kultūrām, izkrāsojot mākslas darbus!
news-image
DARBA LAPAS: Iepazīsti mākslas darbus!
Iepazīsties ar muzeja pastāvīgās ekspozīcijas mākslas darbiem ar darba lapu palīdzību!
news-image
MĀKSLAS RESTAURĀCIJA MUZEJĀ
“Mākslas restaurācija muzejā” dod iespēju izzināt restaurācijas lomu mākslas muzeja darbībā, ētikas apsvērumus, ar kādiem saskarās grafikas, glezniecības un tēlniecības restauratori, eksperimentālās tehnikās veidotu darbu uzglabāšanas un saglabāšanas specifiku, kā arī vairākus citus ar mākslas restaurāciju saistītus aspektus. 
news-image
Virtuālā ceļveža tūre
Antīkās un renesanses tēlniecības nolējumu ekspozīcijas apmeklētājiem pieejama katras skulptūras kopijas stāstu iepazīšana izmantojot virtuālo ceļvedi.
news-image
Madernieka studija
Izstādes “Madernieka stils” ietvaros Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs izveidojis radošo darbnīcu “Madernieka studija.”