Izsludinām pieteikšanos uz programmas “No-zīmes” iepazīšanās nodarbībām
Kopš septembra četros mākslas muzejos – Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenajā ēkā (LNMM), Mākslas muzejā RĪGAS BIRŽA (MMRB), Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā (DMDM), kā arī Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejā (SBM) – tiek realizēts projekts “No-zīmes”. Tajā iespējams attālināti piedalīties kādā no kopumā 12 tiešsaistes nodarbībām – katrā no muzejiem pa vienai sākumskolas, pamatskolas un vidusskolas klašu grupām.

Ņemot vērā arvien pieaugošo interesi par projektu un dažādām ar to saistītām niansēm, tiek izsludināta pieteikšanās bezmaksas atvērtā tipa nodarbībām. Tās paredzētas galvenokārt skolu mācībspēkiem, vecākiem un citiem interesentiem, lai ļautu gūt ieskatu nodarbības saturā, tehniskajā norisē, izmantotajā tiešsaistes platformā “Nearpod”, palīdzētu novērtēt skolēnu spējas tajās piedalīties, kā arī noslēgumā gūtu atbildes uz interesējošiem jautājumiem par nodarbību norisi. 

 

Sešos novembra datumos atvērtā veidā norisināsies visas 12 programmas nodarbības. Vietu skaits ir ierobežots. Pieteikties iespējams, aizpildot anketu līdz 31. oktobrim. Pieslēgšanās instrukcija un pieejas saite tiks nosūtīta dienu pirms plānotās nodarbības. Nodarbības tiks ierakstītas un pēc pieprasījuma būs pieejamas apskatei.

 

ATVĒRTO NODARBĪBU GRAFIKS

Datums

Laiks

Klašu grupa

Muzejs

Nodarbības nosaukums

02.11.

15.00

1.-4. klase

DMDM

Kā dizaineri un mākslinieki iedvesmojas no dabas?

02.11.

16.00

1.-4. klase

LNMM

Kas ir muzejs?

03.11.

15.00

1.-4. klase

SBM

Kas ir mākslinieks?

03.11.

16.00

1.-4. klase

MMRB

Kā šifrēt mākslas valodu?

04.11.

15.00

5.-9. klase

LNMM

Kāds ir mākslas darba ceļš muzejā?

04.11.

16.00

5.-9. klase

MMRB

Vai skaistuma ideāli ir mainīgi?

09.11.

15.00

5.-9. klase

DMDM

Kā notiek dizaina process?

09.11.

16.00

5.-9. klase

SBM

Ko nozīmē būt modernistam?

10.11.

15.00

10.-12. klase

MMRB

Kas veido mākslas darbu un kolekciju vērtību?

10.11.

16.00

10.-12. klase

SBM

Vai mākslā pastāv robežas?

12.11.

15.00

10.-12. klase

DMDM

Kā burtveidols ienāk manā ikdienā?

12.11.

16.00

10.-12. klase

LNMM

Vai klasiskā māksla vēl ir aktuāla?

 

Vairāk par projektu “No-zīmes” var uzzināt šeit.

 

Jautājumu un neskaidrību gadījumā lūdzam rakstīt:

E: elina.berzina@lnmm.lv

E: grieta.sipola@lnmm.lv

 

Saistītie jaunumi
Saistītās izglītības programmas
news-image
No-zīmes: Kā dizaineri un mākslinieki iedvesmojas no dabas?
Nodarbībā “No-zīmes: Kā dizaineri un mākslinieki iedvesmojas no dabas?” Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs sākumskolas klašu skolēniem piedāvā izzināt to, kas ir skicēšana, kā mākslinieki iedvesmojas no dabas un kā mākslinieki un dizaineri izvēlas materiālus savu ideju realizēšanai.
news-image
No-zīmes: Kā notiek dizaina process?
Nodarbībā “No-zīmes: Kā notiek dizaina process?” Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs pamatskolas klašu skolēniem piedāvā izzināt to, kā atbildīgi izvēlēties materiālus un izmantot tos atkārtoti un to, kā strādā dizainers un kā top dizaina objekti.
news-image
No-zīmes: Kā dizains un burtveidoli ienāk manā ikdienā?
Nodarbības “No-zīmes: Kā dizains un burtveidoli ienāk manā ikdienā?” ietvaros Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs vidusskolas klašu skolēniem piedāvā izzināt to, kā dizains ienāk mūsu ikdienā, kas ir labs dizains un kā izmantot burtus interjerā un navigācijas dizainā.
news-image
No-zīmes: Kā šifrēt mākslas valodu?
Sākumskolas vecuma skolēniem radīta interaktīva tiešsaistes nodarbība “No-zīmes: Kā šifrēt mākslas valodu?” iepazīstina ar dažādās pasaules kultūrās atšķirīgi izmantotām zīmēm un simboliem. Izmantojot video stāstījumus, spēļu elementus, zīmēšanas uzdevumus, atvērtus jautājumus un 360 grādu fotoattēlus, nodarbībā pētīsim, kā atpazīt un izzināt mākslas pasauli sev apkārt.
news-image
No-zīmes: Vai skaistuma ideāli ir mainīgi?
Interaktīva tiešsaistes nodarbība “No-zīmes: Vai skaistuma ideāli ir mainīgi?” pamatskolas vecuma skolēniem tematiski veidota ap skaistuma izpratni dažādos laikos un kultūrās. Izmantojot video stāstījumus, spēles elementus, asociāciju vingrinājumus un diskusijas, nodarbībā pētīsim, ko mākslas darbi vēsta par vides un laika ietekmi uz sabiedrības priekšstatiem par skaistumu.
news-image
No-zīmes: Kas nosaka mākslas un kolekciju vērtību?
Vidusskolēniem radīta interaktīva tiešsaistes nodarbība “No-zīmes: Kas nosaka mākslas un kolekciju vērtību?” izmanto video stāstījumus, darbošanos grupās un aicina dalībniekus uz viedokļu apmaiņu, lai rosinātu diskusiju par mākslas darbu vērtību.
news-image
No-zīmes: Kas ir muzejs?
Nodarbībā “No-zīmes: Kas ir muzejs?” sākumskolas klašu skolēniem ir iespēja izzināt, kādi ir galvenie muzeja darbības virzieni, kas ir muzeja krājums un ko muzejā iespējams apskatīt, tādējādi izzinot vēsturi un kultūru. Nodarbībā redzamie video stāsti mijas ar iesaistošiem uzdevumiem, kas palīdz nostiprināt nodarbībā iegūto informāciju.
news-image
No-zīmes: Kāds ir mākslas darba ceļš muzejā?
Nodarbībā “No-zīmes: Kāds ir mākslas darba ceļš muzejā?”  pamatskolas klašu skolēni izzin mākslas darba ceļu no ienākšanas muzejā līdz tā izstādīšanai sabiedrībai. Nodarbībā redzamie video stāsti mijas ar iesaistošiem uzdevumiem, kas palīdz nostiprināt nodarbībā iegūto informāciju.
news-image
No-zīmes: Vai klasiskā māksla vēl ir aktuāla?
Nodarbībā “No-zīmes: Vai klasiskā māksla vēl ir aktuāla?” vidusskolas klašu skolēni uzzina vairāk par mākslinieka profesiju un tuvāk iepazīst mākslas radīšanas daudzveidīgo procesu. Nodarbībā redzamie video stāsti mijas ar iesaistošiem uzdevumiem, kas palīdz nostiprināt nodarbībā iegūto informāciju.
news-image
No-zīmes: Kas ir mākslinieks?
Nodarbība “No-zīmes: Kas ir mākslinieks?” sākumskolas skolēnus iepazīstina ar mākslinieka profesiju, īpaši pievēršoties mākslinieku Aleksandras Beļcovas un Romana Sutas personību izzināšanai. Nodarbībā skatāmie video stāsti mijas ar iesaistošiem uzdevumiem, kas palīdz nostiprināt nodarbībā iegūto informāciju.
news-image
No-zīmes: Kas ir modernisms?
Nodarbībā “No-zīmes: Kas ir modernisms?” pamatskolas skolēni tiks iepazīstināti ar modernismu mākslā un tā galvenajām izpausmēm gan Rietumeiropā, gan Latvijā. Nodarbībā skatāmie video stāsti mijas ar iesaistošiem uzdevumiem, kas palīdz nostiprināt nodarbībā iegūto informāciju.
news-image
No-zīmes: Vai mākslā pastāv robežas?
Nodarbībā “No-zīmes: Vai mākslā pastāv robežas?” vidusskolas skolēni iepazīstas ar modernismu, meklē atbildes uz jautājumiem, kā un kāpēc mākslā rodas jauni redzējumi, kas veido atšķirības un veidokļu sadursmes starp dažādu paaudžu māksliniekiem. Nodarbībā skatāmie video stāsti mijas ar iesaistošiem uzdevumiem, kas palīdz nostiprināt nodarbībā iegūto informāciju.