No 16. novembra atsākas Latvijas Nacionālā mākslas muzeja publiskā darbība epidemioloģiski drošajā režīmā
Saskaņā ar valdības jaunākajiem lēmumiem no 2021. gada 16. novembra apmeklētājiem durvis ver Latvijas Nacionālā mākslas muzeja struktūrvienības – LNMM galvenā ēka, Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA, Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs, Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejs, kā arī no 17. novembra ekspozīcija Muzeju krātuvē “Skulptūru mežs. Antīkās un renesanses tēlniecības nolējumi”.

LAIPNI LŪDZAM DROŠAJĀ VIDĒ!

Saistībā ar ārkārtējo situāciju valstī un valdības pieņemto drošības pasākumu kopumu Latvijas muzejos ir noteiktas epidemioloģiskās drošības prasības – pakalpojumi tiek sniegti tikai drošajā jeb “zaļajā” vidē*.

 

* Epidemioloģiski droša vide ir tāda vide, kurā gan apmeklētājiem, gan darbiniekiem un pakalpojumu sniedzējiem, kuri kontaktējas ar apmeklētājiem, obligāta prasība ir uzrādīt sadarbspējīgu vakcinācijas vai Covid-19 vīrusa pārslimošanas sertifikātu un personu apliecinošu dokumentu.

 

KO REDZĒT

Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenajā ēkā (LNMM / Jaņa Rozentāla laukumā 1) līdz 2. janvārim ir atvērta Rīgas mākslinieku grupas simtgadei veltīta izstāde (Lielajā zālē -2. stāvā). 4. un 5. stāva zālēs līdz 28. novembrim turpināsies Barbaras Gailes personālizstāde “Krāsas”. Līdz 30. janvārim mākslas cienītāji varēs baudīt izstādi “Kentaurs. Jānis Pauļuks / LNMM kolekcija”, kas norisinās ciklā “Paaudze” un ir iekārtota muzeja 2. stāva labajā spārnā.

 

Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA (MMRB / Doma laukumā 6) sadarbībā ar pasaulslaveno Ufici galeriju radis iespēju līdz 21. novembrim pagarināt itāļu mākslas izstādi Lielajā zālē “Pašatklāsme. Tintoreto, Omars Galljāni, Lorenco Puljizi”, kas apvieno Itālijas glezniecības tradīcijas ar mūsdienu interpretāciju. Ekspozīcijas centru veido renesanses izcilā venēcieša Tintoreto glezna “Jauna vīrieša portrets”, Rīgā tā ir aplūkojama pirmo reizi.

 

MMRB Āzijas mākslas galerijā (3. stāvā) no 19. novembra līdz 30. janvārim ciklā “Āzijas mākslas stāsti” notiks izstāde “Latvijas un Japānas draudzības simtgade. Personības un dāvinājumi”. Ekspozīcija iepazīstinās ar Latvijas un Japānas divpusējo attiecību vēsturi, Latvijas Republikas pirmā diplomātiskā pārstāvja Kobē Jāņa Andreja Ozoliņa darbību un diviem japāņu mākslas dāvinājumiem muzejam.

 

Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja (DMDM / Skārņu ielā 10) Lielajā zālē līdz 12. decembrim ir skatāma Austrijas avangarda klasiķa Hermaņa Niča personālizstāde “Orģiju un mistēriju teātris”. Šī ir pirmā mākslinieka izstāde Baltijā, tādējādi – unikāla iespēja iepazīt autoru, kurš ietekmējis ne tikai darbības glezniecības un performances jomas, bet arī laikmetīgā teātra mākslas attīstību.

 

Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejs (SBM / Elizabetes ielā 57a–26) līdz 2022. gada 27. februārim pagarina izstādi “Arlekīns un Pjero. Mūžīgie svētki – starpkaru laika gars”, kas uzbur 20. gadsimta 20.–30. gadu svētku atmosfēru, atceroties Latvijas mākslinieku rīkotos karnevālus un klasiskos itāļu delartiskās komēdijas tēlus savienojumā ar modernisma eksperimentiem.

 

Paralēli izstādēm visās LNMM muzeju ēkās apskatei ir pieejamas pastāvīgās ekspozīcijas.

 

Muzeju krātuvē (Pulka ielā 8) “Skulptūru mežā” atkal apskatāmas pasaulslavenu antīkās un renesanses tēlniecības darbu kopijas no LNMM Ārzemju mākslas departamenta kolekcijas.

 

No 27. novembra pie Muzeju krātuves Latvijas Nacionālais mākslas muzejs piedāvās jaunu nelielu pastāvīgo ārtelpas tēlniecības ekspozīciju “Mītpoētiskie tēli”. Septiņas granīta skulptūras, kuras radījuši tēlnieki Laimonis Blumbergs, Ojārs Feldbergs, Lilija Līce, Ojārs Siliņš, Juris Zihmanis un Zenta Zvāra, atklās Latvijas folklorai, mitoloģijai, literatūrai un dabai nozīmīgus personāžus un parādības. Ekspozīcija būs apskatāma bez maksas visu gadu, katru dienu diennakts gaišajā laikā. Izstādi nākotnē plānots iedzīvināt ar ekskursijām un izglītības programmām dažādām auditorijām.

 

ĢIMENES LAIKS

Latvijas Nacionālais mākslas muzejs nemitīgi pilnveido savu piedāvājumu, rosinot skatītājus gūt emocionālo, estētisko un izglītojošo pieredzi. Lai uzņemtu ģimenes ar bērniem līdz 12 gadu vecumam**, nodrošinātu atsevišķu plūsmu un saglabātu epidemioloģiski drošu vidi, LNMM muzeji ievieš īpašās apmeklējuma stundas – sestdienu rītos ģimenes ar bērniem gaidīs Mākslas muzejā RĪGAS BIRŽA un Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā, savukārt svētdienās aicinām uz Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galveno ēku.

 

Tuvākais “Ģimenes laiks” norisināsies 20. novembrī – MMRB no plkst. 10.00 līdz 14.00 un DMDM no plkst. 11.00 līdz 14.00 (ieeja abos muzejos līdz plkst. 13.00). LNMM pirmais “Ģimenes laiks” notiks 28. novembrī no plkst. 10.00 līdz 14.00 (ieeja līdz plkst. 13.00). Aicinām pārējo sabiedrību šo muzeja lēmumu atbalstīt un savam apmeklējumam izvēlēties citu dienas laiku.

 

Ņemot vērā to, ka Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejā un ekspozīcijā “Skulptūru mežs” Muzeju krātuvē skatītāju plūsmas var nodalīt, šīs kultūrvietas ar iepriekšēju reģistrāciju ir iespējams apmeklēt arī ģimenēm ar bērniem.

 

** Bērniem vecumā līdz 12 gadiem nav jāuzrāda Covid-19 sertifikāti – bērna sertifikāta statuss tiek pielīdzināts pavadošās personas statusam. Bērni vecumā no 12 gadiem, apmeklējot muzeju ģimenes lokā, var uzrādīt derīgu sadarbspējīgu sertifikātu, kas apliecina vakcināciju pret Covid-19 vai pārslimošanas faktu, sertifikātu par 72h negatīvu testu vai laboratorisko izziņu, kā arī personu apliecinošu dokumentu.

 

SVARĪGA INFORMĀCIJA APMEKLĒTĀJIEM

Latvijas Nacionālā mākslas muzeja apmeklētāju un darbinieku drošība ir mūsu prioritāte. Saistībā ar Covid-19 radīto situāciju pasaulē un Latvijā joprojām aicinām būt atbildīgiem un ievērot piesardzības pasākumus, kas ieviesti atbilstoši Kultūras ministrijas izstrādātajām epidemioloģiski drošas darbības vadlīnijām.

 

Apmeklējot muzejus iekštelpās, obligāti ir jāuzrāda derīgs sadarbspējīgs sertifikāts, kas apliecina vakcināciju pret Covid-19 vai pārslimošanas faktu, kā arī personu apliecinošs dokuments.

 

Muzejos ir jāievēro 2 metru distance no personāla un citiem apmeklētājiem, izņemot ģimenes locekļus, kuri dzīvo vienā mājsaimniecībā, kā arī vecākus un viņu nepilngadīgos bērnus, ja viņi nedzīvo vienā mājsaimniecībā. Līdzīgi kā citviet arī mākslas muzeji sniedz pakalpojumus tikai tiem apmeklētājiem, kas pareizi izmanto mutes un deguna aizsegu – medicīniskās sejas maskas, nemedicīniskās (higiēniskās vai auduma) sejas maskas, nosedzot muti un degunu.

 

Muzeju darba laiks paliek nemainīgs. Atgādinām, ka trešdienās Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs ir atvērts līdz plkst. 19.00, savukārt piektdienās Latvijas Nacionālais mākslas muzejs un Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA strādā līdz plkst. 20.00.

 

Apmeklējot LNMM, MMRB un DMDM, iepriekšēja reģistrācija nav nepieciešama. Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejs ir pieejams tikai ar iepriekšēju pieteikšanos pa tālruni (+371) 67 288800 vai e-pastu sbm@lnmm.lv. Otrdienās SBM ir atvērts līdz plkst. 19.00. Antīkās un renesanses tēlniecības nolējumu ekspozīcija “Skulptūru mežs” arī ir apskatāma ar iepriekšēju pieteikšanos pa tālruni (+371) 67 797596, 67 357525 vai e-pastu muzejukratuve@lnmm.lv. Ekspozīcijas darba laiks ir trešdienās, ceturtdienās un piektdienās no plkst. 11.00 līdz 17.00.

 

Plānojot mākslas muzeju apmeklējumu, aicinām izlasīt noderīgu informāciju un gūt atbildes uz biežāk uzdotajiem jautājumiem LNMM mājaslapas informatīvajā sadaļā “Drošs muzeja apmeklējums”.

 

Latvijas Nacionālais mākslas muzejs vērš uzmanību, ka svētku dienā 18. novembrī visas LNMM struktūrvienības apskatei būs slēgtas.

 

Vairāk par kultūrvietu darbību pēc 15.11.2021. iespējams uzzināt ŠEIT.

 

Vēlam nesteidzīgu un patīkamu apmeklējumu!

Saistītās izstādes
news-image
Rīgas mākslinieku grupa – 100
Latvijas valsts simtgades programmas ietvaros no 2021. gada 11. septembra līdz 2022. gada 2. janvārim Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenajā ēkā (Rīgā, Jaņa Rozentāla laukumā 1) būs skatāma Rīgas mākslinieku grupas simtgadei veltīta izstāde.
news-image
Hermanis Ničs. Orģiju un mistēriju teātris
No 2021. gada 16. oktobra līdz 30. decembrim Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā (Rīgā, Skārņu ielā 10) skatāma Austrijas avangarda mākslinieka Hermaņa Niča personālizstāde “Orģiju un mistēriju teātris”.
news-image
Krāsas. Barbaras Gailes personālizstāde
No 2021. gada 18. septembra līdz 28. novembrim Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenās ēkas 4. stāva izstāžu zālēs un Kupola zālē (Rīgā, Jaņa Rozentāla laukumā 1) būs skatāma Barbaras Gailes personālizstāde “Krāsas”.
news-image
Pašatklāsme. Tintoreto, Omars Galljāni, Lorenco Puljizi
Atzīmējot Mākslas muzeja RĪGAS BIRŽA (Doma laukumā 6, Vecrīgā) desmit gadu jubileju, no 2021. gada 21. augusta līdz 21. novembrim sadarbībā ar pasaulslaveno Ufici galeriju skatāma itāļu mākslas izstāde “Pašatklāsme. Tintoreto, Omars Galljāni, Lorenco Puljizi”. Ekspozīcijas centru veido renesanses izcilā venēcieša Tintoreto glezna “Jauna vīrieša portrets”, kas Rīgā aplūkojama pirmo reizi. Šī izstāde tiek rīkota ar Borisa un Ināras Teterevu fonda, kā arī Itālijas Republikas vēstniecības Latvijā atbalstu.
news-image
Arlekīns un Pjero. Mūžīgie svētki – starpkaru laika gars
No 2021. gada 4. jūnija līdz 2022. gada 26. februārim Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejā (Elizabetes ielā 57a, dz. 26, Rīgā) būs skatāma izstāde “Arlekīns un Pjero. Mūžīgie svētki – starpkaru laika gars. Commedia dell’arte tēli latviešu modernistu darbos. Latviešu mākslinieku rīkotie karnevāli. Fotogrāfijas un tērpi no Aleksandra Vasiļjeva kolekcijas”.
news-image
Kentaurs. Jānis Pauļuks / LNMM kolekcija
No 2021. gada 1. oktobra līdz 2022. gada 30. janvārim Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenās ēkas 2. stāva labajā spārnā (Rīgā, Jaņa Rozentāla laukumā 1) ciklā “Paaudze” būs skatāma izstāde “Kentaurs. Jānis Pauļuks / LNMM kolekcija”.
news-image
ĀZIJAS MĀKSLAS STĀSTI: Latvijas un Japānas draudzības simtgade. Personības un dāvinājumi
No 2021. gada 19. novembra līdz 2022. gada 30. janvārim Mākslas muzejā RĪGAS BIRŽA (Doma laukumā 6, Vecrīgā) izstāžu ciklā “Āzijas mākslas stāsti” būs skatāma izstāde “Latvijas un Japānas draudzības simtgade. Personības un dāvinājumi”. Ekspozīcija iepazīstina ar Latvijas un Japānas divpusējo attiecību vēsturi, Latvijas Republikas pirmā diplomātiskā pārstāvja Kobē Jāņa Andreja Ozoliņa darbību un diviem japāņu mākslas dāvinājumiem muzejam.
Saistītās preses relīzes