Grafika ar baltiem cimdiem
Programma pieaugušajiem

Programmas „Grafika ar baltiem cimdiem” mērķis ir dot iespēju ielūkoties Mākslas muzeja RĪGAS BIRŽA Grafikas kabinetā, tikties ar šīs tehniski sarežģītās mākslas glabātājiem, restauratoriem, māksliniekiem un uzzināt, kā top grafikas.

 

Grafikas kolekcijā glabājas 11 393 darbi. Tās lielāko daļu veido Rietumeiropas grafika, aptverot laikposmu no 16. gadsimta sākuma līdz 20. gadsimta pirmajai pusei. Nozīmīgākās un skaitliski lielākās grupas ir vācu, itāļu, franču, holandiešu, flāmu, britu un beļģu grafikas darbi. Kolekcijā ietilpst nospiedumi, kas sniedz ieskatu visdažādākajās iespiedgrafikas tehnikās – ksilogrāfijā, tradicionālās vara gravīrās un arī litogrāfijā.

 

Katrā tikšanās reizē tiks rādītas oriģinālgrafikas, kuras, rēķinoties ar stingrajiem noteikumiem par krājuma saglabātību un eksponēšanas laiku, pastāvīgajā ekspozīcijā nonāk reti.

 

Muzeja speciālistu vadībā klātesošie iegūs priekšstatu ne tikai par atsevišķu vecmeistaru darbību grafikas jomā un darbu stiliem, bet arī par grafikas tehniku attīstību daudzu gadsimtu garumā.

 

NORISES VIETA:

Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA / Doma laukums 6, Rīga

 

NORISES LAIKS: 

pēc iepriekšējas pieteikšanās

 

BIĻEŠU CENAS:

pieaugušiem 5,00 EUR

studentiem, pensionāriem 2,50 EUR

 

DALĪBNIEKU SKAITS:

Vietu skaits ierobežots (20 dalībnieki)

 

PIETEIKŠANĀS UN PAPILDU INFORMĀCIJA:

Nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās.

T: (+371) 67 225209

E: Vita.Ozolina@lnmm.lv 

Saistītie pasākumi