Ekskursija Mākslas muzeja RĪGAS BIRŽA pastāvīgajā ekspozīcijā
Ekskursija (60-90min)

Ekskursija Mākslas muzeja RĪGAS BIRŽA pastāvīgajā ekspozīcijā piedāvā gūt ieskatu visās muzeja pastāvīgajās ekspozīcijās. Ekskursijas laikā apskatīsim 16. – 20. gadsimta Rietumeiropas glezniecību, tēlniecību, porcelāna izstrādājumus, iepazīsimies ar muzeja Sudraba kabineta dārgumiem un eksotisko Austrumu tradicionālo mākslu no Ēģiptes, Japānas, Ķīnas, Indijas un Indonēzijas. Ekskursijas laikā būs iespēja uzzināt par muzeja ēkas – kādreizējā Biržas nama – vēsturi, apjomīgo restaurācijas procesu un muzeja koncepcijas izveidi.

 

Ja ir interese par kādu konkrētu tēmu – iespējams padziļināts stāstījums par kādu no muzeja kolekcijām:

 

Rietumu galerija

Ekskursija iepazīstina ar porcelāna pirmsākumiem Eiropā un nozīmīgākajām Rietumeiropas porcelāna manufaktūrām. Atsevišķā kabinetā eksponēta viena no lielākajām muzeja vērtībām – Meisenes Karaliskās porcelāna manufaktūras izstrādājumi, kas iezīmē Eiropas porcelāna pirmsākumus. Ekskursijas gaitā tiks apskatīts Francijas, Dānijas, Vācijas, Austrijas un Lielbritānijas porcelāns.

 

Gleznu galerija

Ekskursiju ievada stāstījums par 16. gadsimta Nīderlandes glezniecību, kas loģiski pāriet 17. gadsimta Flandrijas un Holandes Zelta laikmeta mākslā. Tiks aplūkota arī 16. – 18. gadsimta vācu glezniecības kolekcija, kā arī 17. – 18. gadsimta itāļu un franču mākslas piemēri. 19. gadsimta mākslu pārstāv austriešu mākslinieks Hanss Makarts ar Vāgnera mūzikai un antīkajām tēmām veltītiem darbiem, kā arī romantisma laika glezniecība. Ar atsevišķiem, bet kolekcijai nozīmīgiem darbiem, raksturotas arī citas Rietumeiropas 19. un 20. gadsimta 1. puses glezniecības skolas.

 

Austrumu tradicionālā māksla

Ekskursija iepazīstina ar lielāko Latvijā un vienu no lielākajām Austrumu mākslas kolekcijām Baltijas valstīs. Kolekcija atspoguļo dažādus Austrumu kultūras reliģijas un ikdienas dzīves aspektus. Ekskursijas laikā redzēsim Japānas, Ķīnas, Indijas un Indonēzijas tradicionālo mākslu, kā arī Austrumu galerijas seifā ievietoto Senās Ēģiptes mākslas ekspozīciju, iekļaujot Latvijā vienīgo ēģiptiešu mūmiju koka sarkofāgā.

 

PIETEIKŠANĀS UN PAPILDU INFORMĀCIJA:

Nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās.

Pieaugušajiem: (+371) 67 225209

Skolēniem: (+371) 67 226467; (+371) 67 357536

E: rigasbirza@lnmm.lv