PIEKTDIENAS VAKARU SALONI: Aivazovska ģeogrāfija

Gleznotāja Ivana Aivazovska (Иван Константинович Айвазовский / Ованнес Айвазян, 1817–1900) māksla ir saistīta ar dažādu kultūru ietekmēm, tāpēc trīs piektdienu vakarus aicināsim iepazīt “Aivazovska ģeogrāfiju” ar mūziku, dzeju, dejām un stāstiem, sajūtot 19. gadsimta salonu noskaņu.

 

Pirmais vakars tiks veltīts armēņu kultūrai, ar ko cieši saistītas Aivazjanu dzimtas saknes. Ievērojamais jūras ainu gleznotājs nāk no armēņu tirgotāju ģimenes, kura, kaut arī ne pārāk turīga, spēja izaudzināt slavenus dēlus. Ivana vecākais brālis Gabriels bija Armēņu baznīcas priesteris, zinātnieks, rakstnieks un izcils Austrumu valodu zinātājs.

 

Otrais “Piektdienas vakaru salons” atklās mākslinieka saikni ar ukraiņu kultūru. Aivazovskim patika apceļot Ukrainu, un viņš regulāri rīkoja savas izstādes Odesā, Kijevā, Harkovā u.c., kā arī gleznoja Ukrainas stepju ainavas.

 

Liela nozīme mākslinieka dzīvē ir bijusi Puškina laika kultūrai, tāpēc noslēgumā piedāvājam apmeklēt salonu, veltītu krievu kultūras zelta laikmetam. Aivazovskis bija cieši saistīts ar Pēterburgas Mākslas akadēmiju. Viņa laikabiedri un paziņu loks – komponists M. Gļinka, literāti V. Žukovskis, V.Beļinskis, I. Krilovs u.c. Īpaši Aivazovski valdzināja Aleksandra Puškina personība un daiļrade.

 

Pasākumi notiks latviešu, armēņu, ukraiņu un krievu valodās.

 

NORISES VIETA:

Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA / Doma laukums 6, Rīga

Šāra un Kavicela pagrabi

 

DALĪBAS MAKSA:

pieaugušajiem: 10, 00 EUR

studentiem, pensionāriem: 5,00 EUR

Vietu skaits ierobežots! Biļetes nopērkamas iepriekšpārdošanā, Mākslas muzeja RĪGAS BIRŽA kasē

Pirms pasākuma iespējams apskatīt izstādi

 

PAPILDU INFORMĀCIJA:

T: (+371) 67 225209

E: Vita.Ozolina@lnmm.lv

Saistītās izstādes
Saistītie pasākumi