STARPTAUTISKĀ MUZEJU DIENA: Aizliegumi. Mīts vai patiesība
image
18.05.2019 10:00
Starptautiskajā muzeju dienā, 18. maijā, piedāvājam bezmaksas apmeklēt četras sarunas ar speciālistiem izstādē "No pagātnes uz nākotni. Restauratora darbnīca".

Vai esat aizdomājušies par to, ka viss, kas atrodas muzejā, ir mūsu valsts un mūsu kopīgais īpašums? Tas jāsaglabā nākamajām paaudzēm, un tieši tādēļ apmeklētājiem muzejā ir jārēķinās ar dažiem ierobežojumiem.

 

Visbiežāk apmeklētājiem rodas tādi jautājumi kā: Kāpēc virsdrēbes un mugursomas jāatstāj garderobē? Kāpēc nevaru malkot ūdeni, staigājot pa gleznu galeriju vai rokās turēt savu mīluli – suni, kaķi, mērkaķi, klaburčūsku, trusīti vai žurciņu? Studenti labprāt fotografētu materiālu saviem pārbaudes darbiem, bet nenojauš, ko nodara mākslas darbam zibspuldzes uzliesmojums. Arī viens no biežāk uzdotajiem apmeklētāju jautājumiem ir, kāpēc gaisma, aplūkojot darbus uz papīra, tekstila, polihromā koka u.c., nevarētu būt spožāka? 

 

Plkst. 12.00 Mākslas muzeja RĪGAS BIRŽA Krājuma darba vadītāja ZANE LŪSE pastāstīs plašāk par Ministru kabineta izdotajiem noteikumiem par Nacionālo muzeju krājumu.

 

Plkst. 12:30 Latvijas Nacionālā mākslas muzeja Glezniecības restauratore-meistare DITA MURZIŅA izskaidros, kā atpazīt dažādas glezniecības tehnikas, un pastāstīs par bojājumiem, kas rodas nejaušas vai neprognozējamas rīcības rezultātā.

 

Plkst. 13:00 Latvijas Nacionālā mākslas muzeja Restaurācijas nodaļas vadītāja UNA KASTANOVSKA stāstīs par galvenajiem faktoriem, kas ietekmē grafikas darbu saglabātību – apgaismojuma intensitāte, gaisa mitruma un temperatūras svārstības, kā arī sniegs ieskatu par grafikas darbu noformēšanas principiem.

 

Plkst. 15:00 Mg. sc. chem. INDRA TUŅA stāstīs par mākslas darbu un materiālu izpētes procesu. 

 

NORISES VIETA:

Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA / Doma laukums 6, Rīga

 

Starptautiskajā muzeju dienā no plkst. 10.00-18.00 izstāde “No pagātnes uz nākotni. Restauratora darbnīca” un muzeja pastāvīgās ekspozīcijas būs apskatāmas bez maksas, muzeja kasē pirms apmeklējuma izņemot bezmaksas biļeti.

 

PAPILDU INFORMĀCIJA:

T: (+371) 67 225209

E: Vita.Ozolina@lnmm.lv

 

Mākslas muzeja RĪGAS BIRŽA publiskie pasākumi tiek filmēti un fotografēti, lai regulāri un mērķtiecīgi informētu sabiedrību par muzeja piedāvājumu, darba rezultātiem un aktualitātēm.

Saistītās izstādes