PIEKTDIENAS VAKARU SALONI: Aivazovskis, Puškins un Krievija
image
06.12.2019 18:00
Trešā “Piektdienas vakaru salona” pamattēma būs Jūra – kā dzīvības avots, cilvēka dumpīgās dvēseles, nodevības, mainīguma metafora un – galvenais – simbols, kas vieno gleznotāju un dzejnieku iekšējās garīgās brīvības tēlus.

Vakara viesi uzzinās vēsturiskus faktus no Ivana Aivazovska (Иван Константинович Айвазовский / Ованнес Айвазян, 1817–1900) un Aleksandra Puškina (Александр Сергеевич Пушкин, 1799–1837) biogrāfijām, dzirdēs atmiņas, literāru eseju, kā arī stāstus par šo ģeniālo personību tuvināšanos, kuri bija krievu glezniecības un dzejas ievērojamākie sava laika romantisma pārstāvji gan dzīvē, gan daiļradē.

 

Izskanēs Puškina dzejoļi, kuros iemūžināta nevaldāmā jūras stihija. Tieši Aleksandram Puškinam bija liela ietekme uz Aivazovska darbu tapšanu, tāpēc, raugoties Aivazovska gleznās, atmiņā ataust Puškina dzejas rindas. Mēs iepazīsimies ar Aivazovska izveidoto skaisto Puškina portretu galeriju. Lirisko gaisotni bagātinās dziesmas un romances, kas tika izpildītas tajos tālajos un iedvesmojošajos gados, ko dēvē par “Zelta laikmetu”.

 

“No Jums ņemu atmiņas, bet savu sirdi atstāju Jums...”

 

Piedalās: Svetlana Vidjakina (Светлана Видякина), Leonīds Lencs (Леонид Ленц), Olga Barišmane (Ольга Баришмане) un Viktors Kozlitins (Виктор Козлитин).

 

Pasākums notiks latviešu un krievu valodā.

 

NORISES VIETA:

Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA / Doma laukums 6, Rīga

Šāra un Kavicela pagrabi

 

DALĪBAS MAKSA:

pieaugušajiem: 10, 00 EUR

studentiem, pensionāriem: 5,00 EUR

Vietu skaits ierobežots! Biļetes nopērkamas iepriekšpārdošanā Mākslas muzeja RĪGAS BIRŽA kasē

Pirms pasākuma iespējams apskatīt izstādi

 

PAPILDU INFORMĀCIJA:

T: (+371) 67 225209

E: Vita.Ozolina@lnmm.lv

 

Mākslas muzeja RĪGAS BIRŽA publiskie pasākumi tiek filmēti un fotografēti, lai regulāri un mērķtiecīgi informētu sabiedrību par muzeja piedāvājumu, darba rezultātiem un aktualitātēm. Jums ir tiesības iebilst pret savas un sava nepilngadīgā bērna fotogrāfijas izvietošanu ar LNMM saistītos resursos, nosūtot elektronisko vēstuli uz e-pasta adresi: lnmm@lnmm.lv. Lūdzu, norādiet konkrētas fotogrāfijas saiti un/vai atsūtiet ekrānšāviņu, kā arī sniedziet par sevi informāciju, lai mēs Jūs varētu identificēt kā datu subjektu.

Saistītie pasākumi
Saistītās izstādes