TELPA, TĒRPS UN TĒLS: “Timma burvju zīmulis…”
image
21.01.2022 17:00
Stāsta mākslas zinātniece, Mākslas muzeja RĪGAS BIRŽA Glezniecības kolekcijas glabātāja, izstādes “Georgs Vilhelms Timms (1820–1895) – mākslinieks, izdevējs, ceļotājs” kuratore Ksenija Rudzīte.

Drošs pasākums *

 

Lekcija veltīta slavenā rīdzinieka Georga Vilhelma Timma (1820–1895) radošās darbības epizodēm. Mākslinieka notikumiem bagātā dzīve bija cieši saistīta ar daudzām zemēm. Krievijā viņš apliecināja savu talantu kā izcils zīmētājs un veiksmīgs izdevējs. Vācijā Vilhelms Timms apguva sev jaunu nozari – keramiku. Darbība keramikas jomā devusi meistaram kritiķu atzinību un Prūsijas Mākslas akadēmijas profesora goda nosaukumu.

 

Savā ilgajā mūžā Timms ir pieredzējis gan eksotiskus ceļojumus uz Alžīriju un Kaukāzu, gan kara notikumus Krimā, gan atpūtas brīžus dzimtenē. Mākslinieka temperaments, zinātkāre un vērīgums jaušami daudzos zīmējumos, skicēs, litogrāfijās, eļļas studijās, ka arī keramikas priekšmetos, par kuriem būs stāsts šajā tikšanās reizē.

Pasākums notiks krievu valodā.

 

Mūžizglītības programmas ietvaros Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA reizi mēnesī, ceturtdienā piedāvā nodarbību ciklu “Telpa, tērps un tēls”. Programmas mērķis ir iesaistīt radošo profesiju pārstāvjus, lai veicinātu paaudžu sadarbību un nodrošinātu tradīciju pārmantojamību. Mākslas speciālistu, mākslas vēsturnieku, arhitektu vadītu lekciju, diskusiju un sarunu veidā dalībnieki tiks iepazīstināti ar vēsturiskajiem stiliem, to izpausmēm tēlotājmākslā, arhitektūrā un modē. Latvijas kultūras mantojums tiks aplūkots pasaules kultūrmantojuma kontekstā, akcentējot paralēles un atšķirības. Cikla ietvaros apmeklētājiem būs iespēja apskatīt muzeja pastāvīgās ekspozīcijas un jaunākās izstādes.

 

Nodarbības bagātinās oriģināls vizuālais, foto un kino materiāls.

 

NORISES ILGUMS:

60 – 90 minūtes

Muzejā vēlams ierasties aptuveni 15 minūtes pirms nodarbības sākuma, lai nesteidzīgi varētu izmantot kases un garderobes pakalpojumus.

 

DALĪBAS MAKSA:

6,00 EUR pieaugušajiem

3,00 EUR skolēniem, studentiem, pensionāriem

 

NORISES VALODA:

Krievu

 

PIETEIKŠANĀS UN PAPILDUS INFORMĀCIJA:

Vietu skaits ierobežots.

Nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās, norādot vārdu, uzvārdu un kontakttālruni.

Līdzi jāņem personu apliecinošs dokuments (pasi vai ID karti), kas jāuzrāda kasē kopā ar derīgu Covid-19 sertifikātu.

 

Lai pieteiktos, lūgums sazināties ar Vitu Ozoliņu, Mākslas muzeja RĪGAS BIRŽA Izglītības programmu kuratori

T: (+371) 67 225209 E: Vita.Ozolina@lnmm.lv

 

NORISES VIETA:

Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA

Konferenču zāle 3. stāvā

Doma laukums 6, Rīga

 

* Drošs pasākums – paredzēts tikai vakcinētiem vai Covid-19 pārslimojušiem apmeklētājiem. Apmeklējot pasākumu, obligāti ir jābūt derīgam Covid-19 sertifikātam un jāuzrāda personu apliecinošs dokuments. Atrodoties muzejā, nepieciešams ievērot epidemioloģiskās drošības pasākumus: jāvalkā pareizi uzliktas sejas maskas, kas nosedz degunu un muti, jāievēro 2 metru distance no citiem apmeklētājiem un muzeja darbiniekiem.

 

Saskaņā ar valdības jaunākajiem noteikumiem, nodarbības var apmeklēt personas ar derīgu Covid-19 sertifikātu, kas jāuzrāda muzeja kasē pirms biļešu iegādes un jāveic iepriekšēja reģistrācija.


Personas datu vākšanas mērķis ir ar Ministru kabineta 2020. gada 9. jūnija noteikumos Nr. 360 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” noteikto epidemioloģiskās drošības pasākumu sekmēšana: muzeja pasākumu organizēšana ar iepriekšēju reģistrāciju vienmērīgas apmeklētāju plūsmas nodrošināšanai.

 

Papildu informācija "Drošs muzeja apmeklējums"

 

Saistītie pasākumi
Saistītās izstādes
Saistītās izglītības programmas