MUZEJU NAKTS: Kas paslēpies hiperreālismā?
20.05.2017 19:00
Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zālē ARSENĀLS no plkst. 19.00 līdz 24.00 izstādē “Hiperreālisms. Virziena variācijas Latvijā” ikviens varēs ne tikai izsekot šī vizuāli efektīgā mākslas stila evolūcijai un metamorfozēm Latvijas glezniecībā, grafikā un tēlniecībā pusgadsimta garumā, bet arī piedalīties akcijā “Instagram” un vinnēt loterijā.

Laikā no plkst. 19.00 līdz 21.00 ekspozīcijā norisināsies spēle ģimenēm, rosinot bērnus kopā ar vecākiem meklēt atbildes uz jautājumu “Kas paslēpies hiperreālismā?”. Ar izstādes darbos iekodēto pavedienu palīdzību būs jāatrod slepenā parole, kas ļaus iegūt simbolisku balvu.

 

 

PASĀKUMU PROGRAMMA

 

19.00–24.00

Izstādes “Hiperreālisms. Virziena variācijas Latvijā” apskate

Vērienīga Latvijas valsts simtgadei veltīta izstāde “Hiperreālisms. Virziena variācijas Latvijā” parāda šī starptautiski iecienītā, vizuāli efektīgā mākslas stila evolūciju un metamorfozes Latvijas glezniecībā, grafikā un tēlniecībā, aptverot periodu no 1967. līdz 2017. gadam. Ekspozīcija iepazīstina ar vairāk nekā 50 autoru 170 darbiem, kā arī fotogrāfijām, žurnālu lapām un grāmatām – attēliem, kurus mākslinieki izmantojuši radošajā procesā. Izstādes kodolu veido pirmo latviešu hiperreālistu – Imanta Lancmaņa, Gunta Strupuļa, Līgas Purmales, Miervalža Poļa un Māra Ārgaļa darbi. 20. un 21. gadsimta mijā hiperreālisms piedzīvoja moderno tehnoloģiju laikmeta revolūciju un nekavējoties pievērsās digitālo kameru, datoru un interneta resursu izmantošanai, arvien nebeidzot pārsteigt ar pārspīlētiem reālisma rakursiem. Kā tas izpaužas Latvijas mākslā? Uzzināsiet Muzeju naktī!

 

Akcija “Instagram

Meklē, imitē un papildini izstādē apskatāmos mākslas darbus, izmantojot īpašu mirkļbirku, un piedalies loterijā!

 

19.00–21.00

Spēle “Kas paslēpies hiperreālismā?”

Ģimenēm un bērniem būs iespēja kopīgi meklēt izstādes darbos iekodētus pavedienus un, atrodot slepeno paroli, iegūt nelielu balvu.

 

 

NORISES VIETA:

Izstāžu zāle ARSENĀLS / Torņa iela 1, Rīga

 

DALĪBAS MAKSA:
Ieeja bez maksas

 

PAPILDU INFORMĀCIJA:

Atgādinām, ka liels cilvēku skaits telpā rada augstu mitruma līmeni, savukārt mitrs gaiss bojā eksponātus. Tāpēc, rūpējoties par mākslas darbu saglabāšanu, apmeklētāju skaits izstādē un i.z. ARSENĀLS vestibilā tiks ierobežots. Radošā darbnīcā 2. stāvā Muzeju nakts laikā būs slēgta apmeklētājiem. Pateicamies par sapratni!

Saistītie pasākumi
news-image
20 Mai 19:00
MUZEJU NAKTS: Ceļojums uz “Dārdošajiem divdesmitajiem”
Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzeja viesi šajā īpašajā naktī tiks aicināti pārcelties atpakaļ laikā, no plkst. 19.00 līdz 23.00 dodoties ceļojumā uz “Dārdošajiem divdesmitajiem”.
news-image
20 Mai 19:00
MUZEJU NAKTS: Kas es būtu bez savas mākslas?
Latvijas Nacionālā mākslas muzeja vēsturiskā galvenā ēka maijā svin pirmo gadadienu kopš tā atgriezusies aktīvā darbības ritmā pēc vērienīgas rekonstrukcijas un restaurācijas. Par Muzeju nakts devīzi šeit izvēlēts retoriskais jautājums “Kas es būtu bez savas mākslas?”, ko reiz uzdevusi gleznotāja Maija Tabaka.
news-image
20 Mai 19:00
MUZEJU NAKTS: Spāņu kinovakars ar Luisu Bunjuelu
Starptautiskajā muzeju naktī, 2017. gada 20. maijā, no plkst. 19.00 līdz 01.00 Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA (Doma laukumā 6, Rīgā) un Spānijas Karalistes vēstniecība Rīgā aicina apmeklēt spāņu kino vakaru ar Luisu Bunjuelu
news-image
20 Mai 19:00
MUZEJU NAKTS: Laika pieturas
Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs, kas izvietots bijušajā Svētā Jura baznīcā, ir senākā saglabājusies mūra celtne Rīgā – savās sienās tā glabā visu pilsētas 800 gadu garo vēsturi. Šajā Muzeju naktī DMDM izveidos īpašas “Laika pieturas”, no plkst. 19.00 līdz 24.00 iedvesmojot pētīt ēkas dzīvesstāstu un iepazīt nozīmīgas kultūrvēsturiskās liecības, kā arī no jauna novērtēt mākslas bagātības, kuras šeit mājo mūsdienās.
Saistītie jaunumi
Saistītās preses relīzes