Dejas vakars Spānijas noskaņās “Tik tuvu, tomēr tik tālu”
09.05.2017 19:00
Otrdien, 2017. gada 9. maijā, plkst. 19.00 izstādes “PRADO 12 raksturi” ietvaros Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA (Doma laukumā 6, Rīgā) un Spānijas Karalistes vēstniecība Rīgā aicina apmeklēt dejas vakaru Spānijas noskaņās, kurā ar programmu “Tik tuvu, tomēr tik tālu” uzstāsies Latvijas baleta mīļotājiem labi pazīstami mākslinieki Gonzalo Preciado Azanza un Jolanta Lubēja.

PASĀKUMS

Dejas programma “Tik tuvu, tomēr tik tālu” – tas ir stāsts par diviem cilvēkiem, kas nākuši no pretējām Eiropas daļām, – vīrieti no Spānijas un sievieti no Latvijas. Katram no viņiem ir sava laimīga dzīve, līdz kādu dienu abi nejauši satiekas, un kopš tā brīža viss mainās. Viņi atklāj viens otru, mācās abpusēji bagātināt cita dzīvi un pēta, kādas varētu būt šo attiecību sekas. Sieviete un vīrietis vizualizē, analizē un apsver nākotni, līdz beidzot nolemj tajā doties kopā. Pāri sagaida savstarpēja atbalsta piepildīta, interesanta un harmoniska dzīve. Dejas izrādi caurvijošā morāle pauž domu, ka nākotne vienmēr ir labāka ar kādu kopā. Neraugoties uz atšķirīgo dzīves pieredzi, mēs varam dalīties ar absolūtu vērtību – cilvēcības kultūru.

 

PAR MĀKSLINIEKIEM

Gonzalo Preciado Azanza dzimis Saragosā, Spānijā. Deju apguvis Danzas Municipālajā konservatorijā (Consevatorio Municipal de Danza) un Marijas de Avilas baleta skolā (Maria de Avila’s Ballet School). 2014. gadā absolvējis Anglijas Nacionālo baleta skolu (English National Ballet School) Londonā. Kopš 2015. gada Gonzalo Preciado Azanza ir Latvijas Nacionālās operas un baleta mākslinieks, kura repertuārā ietvertas tādas lomas kā Bagdādes kalifs baleta izrādē “Šeherezāde un viņas stāsti”, Gnoms “Bolero”, 4 vājprātīgie baletā “Pērs Gints” un “Tiroliešu deja” baletā “Pie zilās Donavas”. Gonzalo Preciado Azanza uzstājies Itālijā, Spānijā un Apvienotajā Karalistē. 2011. gadā mākslinieks saņēmis Apvienotās Karalistes valdības Dejas un drāmas balvu (Dance and Drama Award).

 

Jolanta Lubēja dzimusi Rīgā, Latvijā. 2009. gadā absolvējusi Rīgas Horeogrāfijas vidusskolu un sakusi strādāt Latvijas Nacionālā baleta sastāvā, kur 2012. gadā paaugstināta par “jauno solisti”, bet 2016. gadā – “solisti”. Jolantas Lubējas repertuārā jāizceļ tādas lomas kā Odile (“Gulbju ezers)”, Žizele (“Žizele”), Marija (“Riekstkodis”), Gamzati (“Bajadēra”) un Annele (“Pie zilās Donavas”). Dejotāja uzstājusies arī ārpus Latvijas – Itālijā, Spānijā, Grieķijā, Zviedrijā, Krievijā, Ķīnā, Izraēlā, Dienvidkorejā. Karjeras laikā saņemti vairāki apbalvojumi: zelta medaļa Korejas Starptautiskajās baleta sacensībās (2013. un 2016. gadā), bronzas medaļa Starptautiskajās Baltijas baleta sacensībās (2016). 2016. gadā Jolanta Lubēja nominēta Latvijas teātru “Spēlmaņu nakts” balvai”.

 

NORISES VIETA:

Mākslas muzeja RĪGAS BIRŽA ātrijs (1. stāvā)

 

DALĪBAS MAKSA:
Ieeja bezmaksas

 

PAPILDU INFORMĀCIJA:

Vietu skaits ierobežots (zāles ietilpība – 100 sēdvietas). Sēdvietas nav numurētas.

T: (+371) 67357534

E: Ieva.Andzane@lnmm.lv

 

ATBALSTA:

Saistītās izstādes
Saistītās preses relīzes