MUZEJU NAKTS: Kas es būtu bez savas mākslas?
20.05.2017 19:00
Latvijas Nacionālā mākslas muzeja vēsturiskā galvenā ēka maijā svin pirmo gadadienu kopš tā atgriezusies aktīvā darbības ritmā pēc vērienīgas rekonstrukcijas un restaurācijas. Par Muzeju nakts devīzi šeit izvēlēts retoriskais jautājums “Kas es būtu bez savas mākslas?”, ko reiz uzdevusi gleznotāja Maija Tabaka.

“Mans domāšanas veids ir sarežģīts – es galvenokārt varu domāt tad, kad man ir ota rokā,” atzinis Niklāvs Strunke. Šīs un citas ievērojamu latviešu autoru dažādos laikos izteiktās frāzes par mākslu, radīšanas procesu un dzīvi Muzeju naktī no plkst. 19.00 līdz 24.00 (ieeja līdz plkst. 23.30) būs iespēja atklāt pastāvīgajā ekspozīcijā “Latvijas māksla. 19.–20. gadsimts”. Iepazīstot meistaru personīgās domas, katrs ieraudzīs mākslas darbu no citas perspektīvas.

 

LNMM galvenās ēkas 3. stāva vestibilā tiks demonstrētas filmas par Latvijas Arhitektūras gada balvas 2017 izvirzītajiem 18 nominantiem, kuru projektus prezentēs laukumā parka pusē iekārtotā ekspress izstāde.

 

No plkst. 19.00 līdz 21.00 muzeja jaunākie viesi tiks aicināti piedalīties spēlē “Atrodi dzīvniekus ekspozīcijā!”. Uzvarētāji dāvanā saņems garšīgu balvu – saldējumu “Klasika”.

 

PASĀKUMU PROGRAMMA

 

19.00–24.00

Pastāvīgās ekspozīcijas “Latvijas māksla. 19.–20. gadsimts” apskate

Latvijas Nacionālā mākslas muzeja pastāvīgā ekspozīcija pirmo reizi aptver Latvijas mākslas vēstures kopainu visa 19. un 20. gadsimta garumā. Tā ir veidota pēc hronoloģiski stilistiskā principa, secīgi atspoguļojot Latvijas mākslas vispārējo attīstību, ar raksturīgu darbu kopām un unikāliem meistardarbiem akcentējot katra perioda nozīmīgākās, izcilākās parādības un personības, kā arī inovācijas. Līdzās tradicionālajiem mākslas veidiem – glezniecībai, tēlniecībai un grafikai – ekspozīcijā iekļautas fotogrāfijas, instalācijas un videodarbi. Kopumā pastāvīgajā ekspozīcijā apskatāmi aptuveni 500 mākslas darbi no muzeja krājuma.

 

19.00–21.00

Atrodi dzīvniekus pastāvīgajā ekspozīcijā!

Laiks un viss, kas tajā nozīmīgs, atspoguļojas mākslā. Atsevišķu autoru darbos savas pēdas atstājuši arī dažādi dzīvnieki. Mazie muzeja viesi tiks aicināti vērīgi ielūkoties gleznās un skulptūrās, lai tos sameklētu. Atrodot visus dzīvniekus, spēles uzvarētāji iegūs garšīgu balvu – saldējumu “Klasika”. Dāvanu būs iespējams saņemt pie “Klasikas” stenda muzeja laukumā Esplanādes parka pusē.

 

19.00–24.00

Latvijas Arhitektūras gada balvas 2017 nominantu filmas

Muzeja 3. stāva vestibilā tiks demonstrētas filmas par Latvijas Arhitektūras gada balvas 2017 izvirzītajiem 18 nominantiem – tie tālāk cīnīsies par balvām, kuras tiks pasniegtas 19. maijā. Filmas ietver intervijas ar arhitektiem un objektu virtuālu apskati, sniedzot pēc iespējas plašāku priekšstatu par ēkas ieceri, rakursiem un funkciju. Katras filmas ilgums – 4–5 minūtes. Veidotājs – mākslinieks Ēriks Božis, scenārijs – Kristīne Budže.

 

Latvijas Arhitektūras gada balvas 2017 nominantu izstāde

Izstāde iepazīstinās ar 18 arhitektūras projektiem, kurus nacionālā žūrija izvirzījusi tālākai cīņai par Latvijas Arhitektūras gada balvu. Ekspozīcija piedāvā aplūkot objektu vizualizācijas, izlasīt aprakstus un žūrijas komentārus, kā arī noskatīties videofilmas par katru no balvas pretendentiem. Latvijas Arhitektūras gada balva ir ikgadējs nacionālais arhitektūras konkurss ar mērķi apzināt un popularizēt Latvijas arhitektūras labākos sniegumus un veicināt arhitektūras augstvērtīgu attīstību. Tas ir Latvijas arhitektūras gada lielākais notikums, atzīts par valstiski nozīmīgu pasākumu, un pati balva ir augstākais apbalvojums Latvijas arhitektūrā. 2016. gadā Latvijas Arhitektūras Lielo gada balvu ieguva Latvijas Nacionālā mākslas muzeja rekonstrukcija, restaurācija un jaunbūve (autori: “Processoffice” UAB, Andrius Skiezgelas Architecture, SIA “Arhitektoniskās izpētes grupa”).

 

NORISES VIETA:

Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenā ēka / Jaņa Rozentāla laukums 1, Rīga

 

DALĪBAS MAKSA:
Ieeja bez maksas

 

PAPILDU INFORMĀCIJA:

Atgādinām, ka liels cilvēku skaits telpā rada augstu mitruma līmeni, savukārt mitrs gaiss bojā eksponātus. Tāpēc, rūpējoties par mākslas darbu saglabāšanu, apmeklētāju skaits tiks ierobežots. Izstāde “Romans Suta – 120. Universālā mākslas formula” Lielajā izstāžu zālē -1. stāvā Muzeju nakts laikā būs slēgta apmeklētājiem. Pateicamies par sapratni!

Iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama

T: (+371) 67 324461

E: ekskursijas@lnmm.lv

Saistītie pasākumi
news-image
20 Mai 19:00
MUZEJU NAKTS: Ceļojums uz “Dārdošajiem divdesmitajiem”
Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzeja viesi šajā īpašajā naktī tiks aicināti pārcelties atpakaļ laikā, no plkst. 19.00 līdz 23.00 dodoties ceļojumā uz “Dārdošajiem divdesmitajiem”.
news-image
20 Mai 19:00
MUZEJU NAKTS: Spāņu kinovakars ar Luisu Bunjuelu
Starptautiskajā muzeju naktī, 2017. gada 20. maijā, no plkst. 19.00 līdz 01.00 Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA (Doma laukumā 6, Rīgā) un Spānijas Karalistes vēstniecība Rīgā aicina apmeklēt spāņu kino vakaru ar Luisu Bunjuelu
news-image
20 Mai 19:00
MUZEJU NAKTS: Laika pieturas
Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs, kas izvietots bijušajā Svētā Jura baznīcā, ir senākā saglabājusies mūra celtne Rīgā – savās sienās tā glabā visu pilsētas 800 gadu garo vēsturi. Šajā Muzeju naktī DMDM izveidos īpašas “Laika pieturas”, no plkst. 19.00 līdz 24.00 iedvesmojot pētīt ēkas dzīvesstāstu un iepazīt nozīmīgas kultūrvēsturiskās liecības, kā arī no jauna novērtēt mākslas bagātības, kuras šeit mājo mūsdienās.
news-image
20 Mai 19:00
MUZEJU NAKTS: Kas paslēpies hiperreālismā?
Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zālē ARSENĀLS no plkst. 19.00 līdz 24.00 izstādē “Hiperreālisms. Virziena variācijas Latvijā” ikviens varēs ne tikai izsekot šī vizuāli efektīgā mākslas stila evolūcijai un metamorfozēm Latvijas glezniecībā, grafikā un tēlniecībā pusgadsimta garumā, bet arī piedalīties akcijā “Instagram” un vinnēt loterijā.
Saistītie jaunumi
Saistītās preses relīzes