MUZEJU NAKTS: Laika pieturas
20.05.2017 19:00
Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs, kas izvietots bijušajā Svētā Jura baznīcā, ir senākā saglabājusies mūra celtne Rīgā – savās sienās tā glabā visu pilsētas 800 gadu garo vēsturi. Šajā Muzeju naktī DMDM izveidos īpašas “Laika pieturas”, no plkst. 19.00 līdz 24.00 iedvesmojot pētīt ēkas dzīvesstāstu un iepazīt nozīmīgas kultūrvēsturiskās liecības, kā arī no jauna novērtēt mākslas bagātības, kuras šeit mājo mūsdienās.

 

 

PASĀKUMU PROGRAMMA:

 

19.00–24.00

Pastāvīgās ekspozīcijas “Latvijas dekoratīvā māksla un dizains no 19. gadsimta beigām līdz mūsdienām” apskate

Muzeju nakts apmeklētājiem būs atvērta muzeja pastāvīgā ekspozīcija, kas stāsta par mākslā un dizainā dominējošiem stiliem un virzieniem laika posmā no 19. gadsimta beigām līdz mūsdienām.

 

Laika pieturas

Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs izvietots bijušajā Svētā Jura baznīcā. Tā ir senākā saglabājusies mūra celtne Rīgā, kas savās sienās glabā visu pilsētas 800 gadu garo vēsturi. Šajā Muzeju naktī DMDM izveidos īpašas “Laika pieturas”. Ejot cauri pastāvīgās ekspozīcijas zālēm, apmeklētāji varēs apstāties “Būvniecības”, “Zobenbrāļu”, “Tirgotāju”, “Hospitāļa”, “Mastu priežu”, “Arhitektūras stilu”, “Mākslas”, “Dizaina”, “Latvijas kanona”, “Noslēpumu” un citās pieturvietās, iepazīstot ēkas dzīvesstāstu un atklājot bagātības, kuras šeit mājo mūsdienās.

 

 

NORISES VIETA:

Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs / Skārņu iela 10/20, Rīga

 

DALĪBAS MAKSA:
Ieeja bez maksas

 

PAPILDU INFORMĀCIJA:

Atgādinām, ka liels cilvēku skaits telpā rada augstu mitruma līmeni, savukārt mitrs gaiss bojā eksponātus. Tāpēc, rūpējoties par mākslas darbu saglabāšanu, apmeklētāju skaits tiks ierobežots. Izstāde “Romans Suta – 120. Universālā mākslas formula” Lielajā zālē Muzeju nakts laikā būs slēgta apmeklētājiem. Pateicamies par sapratni!

 

 

 

 

Saistītie pasākumi
Saistītie jaunumi
Saistītās preses relīzes