MUZEJU NAKTS: Ceļojums uz “Dārdošajiem divdesmitajiem”
image
20.05.2017 19:00
Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzeja viesi šajā īpašajā naktī tiks aicināti pārcelties atpakaļ laikā, no plkst. 19.00 līdz 23.00 dodoties ceļojumā uz “Dārdošajiem divdesmitajiem”.

Nav jābrīnas, ja kāds pēkšņi pārvērtīsies par mākslinieku-modernistu un izveidos unikālu kubisma šedevru vai arī ieraudzīs sevi kā gleznotājas Aleksandras Beļcovas laikabiedru, šo tēlu fotogrāfiski iemūžinot vēsturiskajā interjerā. 20. gadsimta 20.–30. gadu gaisotni muzejā uzburs tālaika populārā mūzika, kuras pavadībā varēs nesteidzīgi pētīt bohēmas kafejnīcas “Sukubs” ēdienkarti un pat saņemt kādu iepatikušo recepti.

 

Plkst. 19.00–21.00 muzejā norisināsies radošā darbnīca bērniem “Esi kubists – uztaisi savu kolāžu!”, kurā, iedvesmojoties no mākslinieces un citu autoru gleznām, būs iespēja izgatavot personīgu interpretāciju kubisma meistardarbiem.

 

 

 

PASĀKUMA PROGRAMMA:

 

19.00–23.00

Beļcovas laikabiedri

Ar aksesuāru un foto palīdzību ikviens varēs iejusties ievērojamās Latvijas mākslinieces Aleksandras Beļcovas (Александра Бельцова, 1892–1981) laikabiedru tēlos, pašam nofotografējoties muzeja interjerā, un uz kādu brīdi iegrimt 20. gadsimta 20.–30. gadu atmosfērā, klausoties tālaika populāro mūziku.

 

Ēdam sukubistiski!

Šonakt muzejs piedāvās iepazīties ar bohēmas kafejnīcas “Sukubs” ēdienkarti un paņemt līdzi kādas iepatikušās receptes izdruku.

 

19.00–21.00

Radošā darbnīca bērniem “Esi kubists – uztaisi savu kolāžu!”

Iedvesmojoties no Aleksandras Beļcovas un citu latviešu modernistu kubistiskajiem darbiem, būs iespēja izveidot savu versiju kubisma šedevriem.

 

 

NORISES VIETA:

Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejs

Elizabetes iela 57a, dz. 26 (ieeja caur pagalmu, 5. stāvs), Rīga

 

DALĪBAS MAKSA:
Ieeja bez maksas

 

PAPILDU INFORMĀCIJA:

Iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama.

 

Saistītie pasākumi
news-image
20 Mai 19:00
MUZEJU NAKTS: Kas es būtu bez savas mākslas?
Latvijas Nacionālā mākslas muzeja vēsturiskā galvenā ēka maijā svin pirmo gadadienu kopš tā atgriezusies aktīvā darbības ritmā pēc vērienīgas rekonstrukcijas un restaurācijas. Par Muzeju nakts devīzi šeit izvēlēts retoriskais jautājums “Kas es būtu bez savas mākslas?”, ko reiz uzdevusi gleznotāja Maija Tabaka.
news-image
20 Mai 19:00
MUZEJU NAKTS: Spāņu kinovakars ar Luisu Bunjuelu
Starptautiskajā muzeju naktī, 2017. gada 20. maijā, no plkst. 19.00 līdz 01.00 Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA (Doma laukumā 6, Rīgā) un Spānijas Karalistes vēstniecība Rīgā aicina apmeklēt spāņu kino vakaru ar Luisu Bunjuelu
news-image
20 Mai 19:00
MUZEJU NAKTS: Laika pieturas
Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs, kas izvietots bijušajā Svētā Jura baznīcā, ir senākā saglabājusies mūra celtne Rīgā – savās sienās tā glabā visu pilsētas 800 gadu garo vēsturi. Šajā Muzeju naktī DMDM izveidos īpašas “Laika pieturas”, no plkst. 19.00 līdz 24.00 iedvesmojot pētīt ēkas dzīvesstāstu un iepazīt nozīmīgas kultūrvēsturiskās liecības, kā arī no jauna novērtēt mākslas bagātības, kuras šeit mājo mūsdienās.
news-image
20 Mai 19:00
MUZEJU NAKTS: Kas paslēpies hiperreālismā?
Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zālē ARSENĀLS no plkst. 19.00 līdz 24.00 izstādē “Hiperreālisms. Virziena variācijas Latvijā” ikviens varēs ne tikai izsekot šī vizuāli efektīgā mākslas stila evolūcijai un metamorfozēm Latvijas glezniecībā, grafikā un tēlniecībā pusgadsimta garumā, bet arī piedalīties akcijā “Instagram” un vinnēt loterijā.
Saistītie jaunumi
Saistītās preses relīzes