Pasākumi medijiem izstādē “Nikolajs Bogdanovs-Beļskis. 1868–1945. Glezniecība no Latvijas un Vācijas kolekcijām”
image
28.04.2016 - 29.04.2016
No 2016. gada 30. aprīļa līdz 19. jūnijam Mākslas muzejā RĪGAS BIRŽA (Doma laukumā 6, Vecrīgā) būs skatāma ievērojamā krievu gleznotāja Nikolaja Bogdanova-Beļska darbu izstāde no Latvijas un Vācijas kolekcijām. Aicinām žurnālistus iepazīties ar ekspozīciju vēl pirms tās atklāšanas un apmeklēt dažādus izstādei veltītus pasākumus!

Krievu mākslinieka, glezniecības akadēmiķa Nikolaja Bogdanova-Beļska (Николай Петрович Богданов-Бельский, 1868–1945) vārds ir labi zināms gan Krievijā, gan Latvijā. Izstāde Mākslas muzejā RĪGAS BIRŽA piedāvā plašāku ieskatu autora radošajā mantojumā, sniedzot iespēju aplūkot vairāk nekā 50 meistara darbus no Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) krājuma un privātām kolekcijām. Pirmo reizi Latvijā ir skatāmi darbi no Nikolaja Bogdanova-Beļska ģimenes kolekcijas, tai skaitā arī līdz šim vēl nezināmas gleznas. Kopējo vēstījumu papildina dokumenti un fotogrāfijas no LNMM un mākslinieka ģimenes arhīva, kas ļauj dziļāk izprast autora daiļradi un izgaismot interesantus faktus viņa biogrāfijā.

 

Muzejs aicina mediju pārstāvjus pieteikt intervijas, izstādes filmēšanu un fotografēšanu sev vēlamā laikā. Intervijas, sākot no 28. aprīļa, sniegs izstādes kuratore, LNMM / Mākslas muzeja RĪGAS BIRŽA Ārzemju glezniecības kolekcijas glabātāja Ksenija Rudzīte. Savukārt par krievu mākslas kolekciju plašāk pastāstīs Mākslas muzeja RĪGAS BIRŽA vadītāja Daiga Upeniece.

 

29. aprīlī muzejā viesosies Nikolaja Bogdanova-Beļska ģimenes pārstāve no Vācijas, mākslinieka mantojuma pētniece Dagmāra Rāba (Dagmar Raab). Šajā dienā plkst. 14.00 notiks Dagmāras Rābas lekcija, kurā, izmantojot Nikolaja Bogdanova-Beļska ģimenes privāto arhīvu, tiks iezīmēta saikne starp Krieviju un Latviju autora dzīvē un daiļradē, bet lekcijas otrajā daļā sekos aizraujošs stāsts par meistara gleznu pārvešanu uz Vāciju un neparasto pirmo izstādi pēc Otrā pasaules kara.

 

Būsiet laipni gaidīti arī uz izstādes atklāšanu 29. aprīlī plkst. 17.00, kurā piedalīsies Latvijas Nacionālā mākslas muzeja direktore Māra Lāce, Mākslas muzeja RĪGAS BIRŽA vadītāja Daiga Upeniece, Nikolaja Bogdanova-Beļska ģimenes pārstāvji un izstādes kuratore Ksenija Rudzīte. Būs iespējams intervēt klātesošos, filmēt un fotografēt ekspozīciju.

 

Intervijas, filmēšanu un fotografēšanu lūgums pieteikt Mākslas muzeja RĪGAS BIRŽA komunikācijas speciālistei Kristīnei Milerei pa tālruni (+371) 67 357534 vai e-pastu Kristine.Milere@lnmm.lv.

 

 

IZSTĀDES  KURATORE:

Ksenija Rudzīte, LNMM / Mākslas muzeja RĪGAS BIRŽA Ārzemju glezniecības kolekcijas glabātāja

T: (+371) 67 357532

E: Ksenija.Rudzite@lnmm.lv

Saistītie pasākumi
Saistītās izstādes
Saistītās preses relīzes