LEKCIJA: Mācību procesa attēlojums Nikolaja Bogdanova-Beļska daiļradē
Stāsta Lielbritānijas mākslas zinātņu doktors DŽEREMIJS HOVARDS lekcija (EN)
image
13.05.2016 17:00
Piektdien, 2016. gada 13. maijā, plkst. 17:00 Mākslas muzeja RĪGAS BIRŽA Konferenču zālē (3. stāvā; Doma laukumā 6, Vecrīgā) notiks Sentendrjūsas universitātes profesora Dr. art. Džeremija Hovarda (Lielbritānija) lekcija “Mācību procesa attēlojums Nikolaja Bogdanova-Beļska daiļradē”.

Lekcijā Mākslas muzejā RĪGAS BIRŽA, kas norisināsies izstādes “Nikolajs Bogdanovs-Beļskis. 1868–1945. Glezniecība no Latvijas un Vācijas kolekcijām” pasākumu programmas ietvaros, Sentendrjūsas universitātes profesors, mākslas zinātņu doktors Džeremijs Hovards (Jeremy Howard, St. Andrews University, Lielbritānija) stāstīs par skolas mācību procesa attēlojumu Skotijas, Anglijas, Īrijas, Vācijas, Francijas un Krievijas glezniecībā 19. gadsimta beigās un 20. gadsimtā. Šīs tēmas subjektīvie redzējumi tiks analizēti, balstoties uz tā laika vērtībām pedagoģijā, izglītībā un mākslā. Izcilā krievu mākslinieka, glezniecības akadēmiķa, Peredvižņiku mākslas biedrības biedra, A. Kuindži biedrības priekšsēdētāja Nikolaja Bogdanova-Beļska (Николай Петрович Богданов-Бельский, 1868–1945) radošās interpretācijas, kur meistars attēlo mācīšanās procesu un bērnību, tiks izmantotas kā galvenais piemērs, lai raksturotu laikmeta tendences.

 

Profesora Dr. art. Džeremija Hovarda pētniecības lauks aptver plašu tēmu spektru, tostarp Centrālās un Austrumeiropas mākslu, arhitektūru un dizainu, kā arī mākslas un izglītības attiecības. Viņš ir zināms kā jūgendstila reģionālo variāciju, nacionālo un transnacionālo stilu un krievu mākslas speciālists. 1992. gadā izdevniecībā “Manchester University Press” iznāca Džeremija Hovarda pētījums, veltīts Pēterburgas mākslinieku grupas “Jaunatnes Savienība” darbībai. 1996. gadā viņš publicēja grāmatu “Art Nouveau: International and National Styles in Europe”. 2006. gadā “Oxford University Press” izdeva grāmatu “East European Art 1650–1950”.

 

Ievērojamā krievu gleznotāja Nikolaja Bogdanova-Beļska darbu izstāde no Latvijas un Vācijas kolekcijām, kura no š. g. 30. aprīļa līdz 19. jūnijam eksponēta Mākslas muzeja RĪGAS BIRŽA Lielajā zālē, piedāvā plašu ieskatu autora radošajā mantojumā, sniedzot iespēju aplūkot vairāk nekā 50 meistara darbus no Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) krājuma un privātām kolekcijām. Pirmo reizi Latvijā ir ieradušies darbi no Nikolaja Bogdanova-Beļska ģimenes kolekcijas, tai skaitā arī līdz šim vēl nezināmas gleznas. Dažas no ekspozīcijā redzamajām kompozīcijām ir cieši saistītas ar autora privāto dzīvi Krievijā un Latvijā. Kopējo vēstījumu papildina dokumenti un fotogrāfijas no LNMM un mākslinieka ģimenes arhīva, kas ļauj dziļāk izprast gleznotāja daiļradi un izgaismot interesantus faktus viņa biogrāfijā.

 

NORISES LAIKS:

2016. gada 13. maijs

plkst. 17.00

 

NORISES VIETA: 

Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA / Doma laukums 6, Rīga

 

IEEJA BRĪVA. 

 

PAPILDU INFORMĀCIJA:

Iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama. Lekcija notiks angļu valodā bez tulkojuma.

T: (+371) 67 357534

E: rigasbirza@lnmm.lv

Saistītās izstādes
Saistītās preses relīzes