Apgleznošanas darbnīca
image
10.05.2016 - 17.06.2016
Nodarbības sākumā bērni muzeja pedagoga pavadībā izpētīs vizuāli un saturiski interesantākos izstādē “Nikolajs Bogdanovs-Beļskis. 1868 – 1945” aplūkojamos mākslas darbus, gūstot ieskatu par mākslinieka Nikolaja N. Bogdanova – Beļska daiļradē. Īpaša uzmanība tiks pievērsta mākslas darbu sižetiskajam saturam un attēlotajām kultūras tradīcijām.

Nodarbības otrajā daļā bērni dosies uz muzeja pedagoģiskajām telpām – “Mazo skolu”, kur muzeja pedagoga vadībā apgleznos slāvu kultūrā izplatīto koka lelli “Matrjošku”, radot savu lelles vizuālo tēlu. Darbnīcā izmantotā tehnika pieprasa no autora spēju koncentrēties un būt precīzam, tādēļ tās laikā bērni ne vien apgūs jaunus mākslinieciskās izteiksmes līdzekļus un formas, gūstot darba prieku no radošās pašizpausmes.

 

Matrjoška – ir pazīstama kā krievu lelle vai arī kā “ligzdojošā lelle”, tās pirmsākumi un prototips meklējams Honsju, vienā no lielākajām Japānas salām, bet Krievijas teritorijā, tā pirmo reizi parādās 1890. gadā Abramčevo apgabalā. Sākotnēji vizuālā tematika tiek ņemta no tradīciju, paražu un pasaku motīviem, bet kopš 20.gs. lelles ataino plašu kultūras spektru ietverošas parādībās, sākot no tradīcijām līdz populārajai kultūrai un politikai.

 

NORISES VIETA:

Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA / Doma laukums 6, Rīga

 

NORISES LAIKS:

Darbnīcas pieejamas no 2016. gada 10. maija līdz 17. jūnijam

Darbnīcu skaits ierobežots

Darba dienu rītos pēc iepriekšējas pieteikšanās

 

DARBNĪCAS CENA:

2,00 EUR no bērna

Pavadošajiem pedagogiem ieeja bez maksas

 

DALĪBNIEKU SKAITS:

Vietu skaits ierobežots (15 dalībnieki)

 

PIETEIKŠANĀS UN PAPILDU INFORMĀCIJA:

Nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās!

T: (+371) 67 226467

E: Elizabete.Satrovska@lnmm.lv

Saistītās izstādes