Aristokrātija un bohēma. Krievu kultūras attīstības ceļi 20. gadsimta sākumā
Koncertu un lekciju cikls “Leons Baksts un viņa laika varoņi” II
image
29.07.2016 19:00
Otrais Koncertu un lekciju cikla “Leons Baksts un viņa laika varoņi” pasākums “Aristokrātija un bohēma. Krievu kultūras attīstības ceļi 20. gadsimta sākumā”, kas norisināsies 29. jūlijā plkst. 19:00, sniedz izdevību iepazīties ar mākslas zinātnieku Valēriju Panasjuku.

Valērijs Panasjuks ir iemantojis apbrīnojami labu slavu: stāsta, ka par mūsdienu mākslu viņš zina visu un vienlīdz brīvi un viegli orientējas gan operā un operetē, gan teātrī un kino, gan literatūrā un tēlotājmākslā. Nav pārsteigums, ka šis mākslinieks, dzejnieks, pedagogs, zinātnieks, lektors un kolekcionārs nolēmis parunāties ar rīdziniekiem par mākslu sintēzi. Šī tēma lieliski sasaucas ar Leona Baksta daiļradi un “Krievu sezonām”, kuru panākumu kaldināšanā izcilajam Grodno dzimušajam māksliniekam, Pāvela Tretjakova znotam un Marka Šagāla skolotājam ir bijusi svarīga loma.

 

Koncertā, kas notiks šajā vakarā, Aleksandrs Kalējs un citi festivāla “Avanti!” laureāti izpildīs instrumentālas kompozīcijas, kuru autori ir bijuši cieši saistīti ar “Krievu sezonām” (Sergejs Djagiļevs viņiem pasūtinājis baletus un operas): franču komponista Kloda Debisī (Claude-Achille Debussy, 1862–1918) “Sonāti vijolei un klavierēm”, “Svītu” no ietekmīgā 20. gadsimta krievu komponista un domātāja Igora Stravinska (Игорь Стравинский, 1882–1971) baleta “Petruška”, kā arī citus skaņdarbus.

 

Laikā no plkst. 19:00 līdz 19:30 pasākuma dalībnieki tiek aicināti apskatīt izstādi “Leons Baksts un viņa laiks”, tad sekos neformāla lekcija un muzikāls vakara noslēgums.

Lekcija notiek krievu valodā bez tulkojuma.

 

NORISES VIETA: 

Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA / Doma laukums 6, Rīga

 

NORISES LAIKS: 

2016. gada 29. jūlijs

plkst. 19.00

 

BIĻEŠU CENA:

pieaugušajiem 15,00 EUR

skolēniem, studentiem, pensionāriem 10,00 EUR

Koncertā vietu skaits ir ierobežots (zāles ietilpība – 100 sēdvietas). Sēdvietas nav numurētas.

Biļetes iespējams iegādāties iepriekšpārdošanā www.bilesuserviss.lv un www.hbf.lv

 

PAPILDU INFORMĀCIJA:

T: (+371) 67 357536

E: Ieva.Andzane@lnmm.lv

Saistītie pasākumi
Saistītie jaunumi
Saistītās izstādes
Saistītās preses relīzes