SARUNAS MUZEJĀ: Leons Baksts un viņa laiks Glezniecība, zīmējumi, fotogrāfijas
image
04.09.2016 15:00
Tikšanās ar izstādes kuratori Vitu Birzaku

Leona Baksta radošais mūžs saistīts ar kardinālu pārmaiņu laiku politikā, zinātnē, kultūrā, filozofijā u.c. - 19./20. gs. miju.

 

Tev būs iespēja uzzināt ne tikai par L. Baksta dzīvi un daiļradi, bet arī par viņa domubiedriem mākslā - apvienību Mir isskustva. Sarunas laikā noskaidrosi arī to, kā no klasiski akadēmiskā stila daiļrades nonāca līdz tam laikam netradicionāliem eksperimentiem mākslā, kā spilgtu piemēru minot Sergeja Djagiļeva Krievu baleta trupas izrādes, kur parādījās novatorisms gan dejā, gan kostīmos, gan scenogrāfijā. Tāpat arī fotogrāfija un grafiskais dizains bija veids, kā jaunais stils izplatījās un kļuva par noteicošo modes virzienu pēc 1. Pasaules kara.

 

Izglītības programma “Sarunas muzejā” ir tematisks pasākums – ekskursija-stāstījums-diskusija muzeja ekspozīcijā, kas piedāvā unikālu iespēju daudzpusīgāk un dziļāk iepazīt jaunākās izstādes un dažādus ar tām kontekstuāli saistītus jautājumus. Klausoties interesantā stāstījumā un iesaistoties diskusijā, ne vien apmeklētāji, bet arī sarunu īpašie viesi – mākslinieki, izstāžu kuratori, mākslas vēsturnieki, filozofi u.c. – sev un citiem atklāj daudz jauna par mākslas un kultūras vērtībām un aktualitātēm.

 

NORISES VIETA:

Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA / Doma laukums 6, Rīga

 

NORISES LAIKS:

2016. gada 4. septembris

plkst. 15:00

 

DALĪBAS MAKSA:
ieejas biļete izstādē

Iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama

Saistītie jaunumi
Saistītās preses relīzes
Saistītās galerijas