TELPA, TĒRPS UN TĒLS: Mākslinieka Kristapa Priedes pieredze Ķīnā
image
24.11.2016 17:00
Par savu radošo darbību, izstādi un piedzīvoto stāsta gleznotājs Kristaps Priede.

Mākslinieks un dizainers Kristaps Priede klausītājus iepazīstinās ar savu radošo darbību, studijām Lielbritānijā un pastāstīs par sadarbības izveidošanos ar mākslinieku Chen Ji Xuan no Ķīnas. Pasākuma dalībnieki uzzinās par K. Priedes Ķīnā gūto pieredzi, par šīs zemes kultūru un īpatnībām, mākslinieka rīkoto personālizstādi “The River” un praktisko lekciju “Gustavs Klucis – vīrs starp divām pasaulēm” pilsētā Zhuhai, par fotogrāfiju projektu “Passing By” un tā pirmo izstādi “Londoners”, kas norisinājās pilsētā Jieyang. Vakarā par muzikālo noformējumu parūpēsies mākslinieks un projekta “Passing By” līdzautors Ilmārs Šterns.

 

PAR TELPA, TĒRPS UN TĒLS:

Mūžizglītības programmas ietvaros Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA sadarbībā ar mākslinieku biedrību “Sidegunde” piedāvā nodarbību ciklu “Telpa, Tērps un Tēls”. Programmas mērķis ir iesaistīt radošo profesiju pārstāvjus, lai veicinātu paaudžu sadarbību un nodrošinātu tradīciju pārmantojamību.

 

Mākslas speciālistu, mākslas vēsturnieku, arhitektu vadītu lekciju, diskusiju un sarunu veidā dalībnieki tiks iepazīstināti ar vēsturiskajiem stiliem, to izpausmēm tēlotājmākslā, arhitektūrā un modē. Latvijas kultūras mantojums tiks aplūkots pasaules kultūrmantojuma kontekstā, akcentējot paralēles un atšķirības. Nodarbības bagātinās oriģināls vizuālais, foto un kino materiāls.

 

Cikla ietvaros apmeklētājiem būs iespēja apskatīt muzeja pastāvīgās ekspozīcijas un jaunākās izstādes mākslas zinātnieces Vitas Ozoliņas vadībā.

 

Lekcijas notiek rudens un pavasara sezonā, reizi mēnesī – ceturtdienā plkst. 17:00.

 

NORISES VIETA:

Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA / Doma laukums 6, Rīga

 

NORISES LAIKS: 

2016. gada 24. novembris

plkst. 17:00

 

BIĻEŠU CENAS:

pieaugušiem 3,00 EUR

studentiem, pensionāriem 1,50 EUR

 

PIETEIKŠANĀS UN PAPILDU INFORMĀCIJA:

Nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās.

T: (+371) 67 225209

E: Vita.Ozolina@lnmm.lv

 

SADARBĪBAS PARTNERIS:

ATBALSTA:

Saistītie pasākumi
Saistītās izstādes