TERRA INCOGNITA: Ceļā uz brīvību /Motoceļojums uz Melburnu caur Ķīnu/
image
12.11.2016 16:00
Ar ekspedīciju organizētāju, kalnu gidu un dokumentālo filmu veidotāju Jāni Kļaviņu sarunājas "Jēkaba Ceļojumu" vadītājs Uldis Alksnis.

8 gadus atpakaļ divi latviešu dēkaiņi - Jānis un Andis - uzdrošinājās apturēt ikdienas rutīnu un doties ceļā pretī savam sapnim - ar motocikliem pieveikt 28000 km garo ceļu ekspedīcijā no Rīgas uz Austrāliju. Tajā laikā viņu rīcībā nebija modernas, augstas kvalitātes GoPro kameru, un piedzīvojumu meklētājus nepavadīja profesionāla filmēšanas grupa ar apjomīgu budžetu. Bija tikai viņi, ceļš un mērķis, braucienā sastaptie cilvēki ar unikāliem stāstiem, dažādas kultūras un traki piedzīvojumi.

 

Par Jāni Kļaviņu:

Ikdienā Jānis ir raidījuma „Uz meža takas” veidotājs, mednieks un kompānijas dvēsele. Neatņemama viņa dzīves sastāvdaļa ir piedalīšanās dažādās ekspedīcijās un to organizēšana, lielākās - "Lejup pa Jukonas upi" un "Usurija 2005". Lai arī Jānim ir pamatīga ekspedīciju pieredze, viņš atzīstas, ka neviena no līdzšinējām nav bijusi tika apjomīga kā Rīga – Melburna.

 

PAR TERRA INCOGNITA:

Sadarbībā ar „Jēkaba ceļojumiem” Mākslas muzeja RĪGAS BIRŽA ceļotāju klubs „Terra incognita” („Nezināmā zeme”) gaida tos, kuri vienmēr ceļā – domās vai īstenībā. Nodarbības iepazīstina ar tālām un eksotiskām zemēm, to pagātni, tagadni un ar vietām, kuras īpaši iecienījuši tūristi. Sarunas bagātina oriģināls vizuālais, foto, kino materiāls, kurā ietverta arī aktuāla informācija ceļotājiem.  Nodarbības sniedz iespēju apskatīt jaunākās muzeja izstādes un muzeja pastāvīgās ekspozīcijas mākslas zinātnieces Vitas Ozoliņas vadībā.

 

Cikla ietvaros apmeklētājiem būs iespēja apskatīt muzeja pastāvīgās ekspozīcijas un jaunākās izstādes mākslas zinātnieces Vitas Ozoliņas vadībā.

 

Lekcijas notiek rudens un pavasara sezonā, reizi mēnesī – sestdienās plkst. 16:00.

 

NORISES VIETA:

Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA / Doma laukums 6, Rīga

 

NORISES LAIKS: 

2016. gada 12. novembris

plkst. 16:00

 

BIĻEŠU CENAS: 

pieaugušiem 3,00 EUR

studentiem, pensionāriem 1,50 EUR

 

PIETEIKŠANĀS UN PAPILDU INFORMĀCIJA:

Nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās.

T: (+371) 67 225209

E: Vita.Ozolina@lnmm.lv

 

SADARBĪBAS PARTNERIS:

Saistītie pasākumi
Saistītās izstādes