SARUNAS MUZEJĀ: izstādē "Zīda ceļš. Senās Ķīnas māksla"
image
30.10.2016 15:00
Tikšanās ar izstādes kuratori Kristīni Mileri.

Zīda ceļš ir viens pirmajiem un vēsturiski nozīmīgākajiem tirdzniecības ceļiem pasaulē. Vairākus tūkstošus gadu tas nodrošināja Austrumu un Rietumu kultūras, politikas un ekonomikas apmaiņu. Tas sākās Senajā Ķīnā un savienoja Centrālo un Rietumāziju ar Eiropu, atstājot daudzas vēsturiskās liecības no reģioniem, kas stiepās gar Zīda ceļu.

Izstādē aplūkojami ap 100 artefaktu izlase sākot no Rietumu Džou dinastijas (1046.–771. g. p.m.ē.) līdz pat Min dinastijai (1368.–1644. g. m.ē.), parādot dažādus Senās Ķīnas mākslas priekšmetus no reģiona, kur sākās Zīda ceļš, un atklājot Austrumu un Rietumu kultūru mijiedarbību minētajā laika posmā.

Sarunas laikā izstādes kuratore pastāstīs gan par izstādē redzamajiem senajiem artefaktiem, gan par to, kādas ietekmes ir vērojamas eksponētajos darbos.

 

Izglītības programma “Sarunas muzejā” ir tematisks pasākums – ekskursija-stāstījums-diskusija muzeja ekspozīcijā, kas piedāvā unikālu iespēju daudzpusīgāk un dziļāk iepazīt jaunākās izstādes un dažādus ar tām kontekstuāli saistītus jautājumus. Klausoties interesantā stāstījumā un iesaistoties diskusijā, ne vien apmeklētāji, bet arī sarunu īpašie viesi – mākslinieki, izstāžu kuratori, mākslas vēsturnieki, filozofi u.c. – sev un citiem atklāj daudz jauna par mākslas un kultūras vērtībām un aktualitātēm.

 

NORISES VIETA:

Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA / Doma laukums 6, Rīga

 

NORISES LAIKS:

2016. gada 30. oktobris

plkst. 15:00

 

DALĪBAS MAKSA:
ieejas biļete izstādē

Iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama

 

PAPILDU INFORMĀCIJA:

T: (+371) 67 357534

E: Kristine.Milere@lnmm.lv

Saistītie pasākumi
Saistītās izstādes