Ķīnas tradicionālās papīra locīšanas (Džedži) darbnīca
image
19.11.2016 12:00
Zīda ceļš bija seno laiku un viduslaiku tirdzniecības ceļš no Senās Ķīnas uz Centrālāziju, pēc tam uz Tuvajiem Austrumiem un Vidusjūras baseina valstīm. Tas izveidots 114. gadā p.m.ē., kad Ķīnā valdīja Haņ dinastija, kas vēlējās attīstīt stabilus tirdzniecības sakarus.

Zīda ceļš ietekmēja gan cilvēku materiālo, gan garīgo dzīvi. Tas sniedza iespēju Eiropai atklāt jaunas amatniecības tehnikas, materiālus, kultūru un ticību. Iespaidi aizceļoja arī uz Ķīnu, atspoguļojoties mākslā un amatniecībā izmantotajos ornamentos un tēlos, kā arī iepazīstinot Ķīnu ar citām kultūrām un reliģijām.

 

Tādēļ izstādes “Zīda ceļš. Senās Ķīnas māksla” laikā aicināsim ģimenes iepazīt Ķīnas kultūru un tradīcijas caur papīra locīšanas tehnikas Džedži apgūšanu, piedaloties interaktīvā radošajā darbnīcā.

 

Nodarbības sākumā ģimenes iepazīsies ar izstādi “Zīda ceļš. Senās Ķīnas māksla”, apskatot un izpētot interesantākos ekspozīcijā aplūkojamos priekšmetus muzeja speciālista vadībā.

 

Nodarbības otrajā daļā ģimenes tiks gaidītas turpat izstādes zāles centrā atsevišķi nodalītā darbnīcas telpā, kur muzeja pedagoga vadībā iepazīs un apgūs Ķīnas papīra locīšanas tehniku Džedži.

 

PIETEIKŠANĀS DARBNĪCAI IR NOSLĒGUSIES. BRĪVU VIETU NAV.

 

NORISES VIETA:

Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA / Doma laukums 6, Rīga

 

NORISES LAIKS: 

2016. gada 19. novembris un 10. decembris

plkst. 12:00

 

DALĪBAS MAKSA:

1.50 EUR no personas

 

PIETEIKŠANĀS UN PAPILDU INFORMĀCIJA:

Nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās. Vietu skaits ierobežots (25 dalībnieki)!

T: (+371) 67 226467

E: Elizabete.Satrovska@lnmm.lv

Saistītie pasākumi
Saistītās izstādes