SARUNAS MUZEJĀ: izstādē "Reformācijai – 500"
image
26.02.2017 15:00
Tikšanās ar mākslas zinātnieci, Mākslas muzeja RĪGAS BIRŽA izstāžu kuratori Vitu Birzaku

2017. gadā visā pasaulē tiek atzīmēta Reformācijas kustības 500 gadadiena. Pieminot Dr. Mārtiņa Lutera (Martin Luther, 1483-1546) raisītās Reformācijas kustības sākumu, Latvijas Nacionālais mākslas muzejs, Latvijas Nacionālā bibliotēka un Latvijas Universitāte gada garumā veido apjomīgu programmu, kuru ievada Mākslas muzejā RĪGAS BIRŽA skatāmā izstāde.

 

Izstāde “Reformācijai – 500” prezentē ne tikai Lutera laiku un sabiedrību, bet atspoguļo arī dažādos protestantisma veidus un to izpausmes atšķirīgos gadsimtos un kultūrās. Katru no pieciem gadsimtiem iezīmē kāds sava laika mākslinieks, parādot tam raksturīgās reliģiskās mākslas tendences dažādu Eiropas valstu kontekstā.

 

Izglītības programma “Sarunas muzejā” ir tematisks pasākums – ekskursija-stāstījums-diskusija muzeja ekspozīcijā, kas piedāvā unikālu iespēju daudzpusīgāk un dziļāk iepazīt jaunākās izstādes un dažādus ar tām kontekstuāli saistītus jautājumus. Klausoties interesantā stāstījumā un iesaistoties diskusijā, ne vien apmeklētāji, bet arī sarunu īpašie viesi – mākslinieki, izstāžu kuratori, mākslas vēsturnieki, filozofi u.c. – sev un citiem atklāj daudz jauna par mākslas un kultūras vērtībām un aktualitātēm.

 

Sarunas laikā Mākslas muzeja RĪGAS BIRŽA izstāžu kuratore Vita Birzaka apmeklētājus iepazīstinās ar izstādes tapšanu un reformācijas mākslas raksturīgākajām tendencēm.

NORISES VIETA:

Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA / Doma laukums 6, Rīga

 

NORISES LAIKS:

2017. gada 26. februāris

plkst. 15:00

 

DALĪBAS MAKSA:
ieejas biļete izstādē

Iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama

 

PAPILDU INFORMĀCIJA:

T: (+371) 67 357534

E: Ieva.Andzane@lnmm.lv

Saistītie pasākumi
Saistītās izstādes
Saistītās izglītības programmas