TELPA, TĒRPS UN TĒLS: Ar septiņjūdžu zābakiem. Pietura – Somija. Darbi no “Kiasma” muzeja kolekcijas
Par popārta virzienu mākslā stāsta Mākslas muzeja RĪGAS BIRŽA izstāžu kuratore Vita Birzaka
image
30.11.2017 17:00
Izstādi “Ar septiņjūdžu zābakiem. Pietura – Somija. Darbi no Kiasma muzeja kolekcijas” varētu raksturot kā komerciālās pasaules jauno reālismu, un tā saistās ar popārta virzienu.

 

Mākslas kritiķis un kurators Lorenss Elovejs (Lawrence Alloway, 1926–1990) 20. gadsimta 50. gadu vidū toreiz jaunajai mākslas parādībai, kas iedvesmu rada reklāmu, televīzijas, rūpnieciskā dizaina pasaulē un tieši pārcēla vispārzināmus personāžus un vizuālus simbolus mākslas darbos, deva apzīmējumu “populārā māksla”. Savukārt viens no pirmajiem šī virziena māksliniekiem Ričards Hamiltons (Richard Hamilton, 1922–2011) definēja tās vēlamās kvalitātes – popularitāti, lētumu, masveidīgumu, asprātīgumu, seksīgumu, ārēju spožumu un Lielo Biznesu.

 

Mūsdienu autori turpina iedvesmoties no populārās kultūras, idejas tāpat rodot reklāmu vidē, internetā, sociālajos medijos. Tikai atšķirībā no pirmās paaudzes popārtistiem, kuriem ļoti svarīgs bija distancētības moments – bezkaislīgi atspoguļot reālo un eksistējošo, laikmetīgajiem virziena sekotājiem aktualizējies attieksmes jautājums, kad dažkārt humora un ironijas aizsegā atklājas diezgan skumja un pat biedējoša pasaule.

 

NORISES VIETA:

Mākslas muzeja RĪGAS BIRŽA Konferenču zāle (3. stāvā)

 

BIĻEŠU CENAS:

Biļetes nopērkamas iepriekšpārdošanā Mākslas muzeja RĪGAS BIRŽA kasē.

pieaugušajiem: 3,00 EUR

studentiem, pensionāriem: 1,50 EUR

 

PAPILDU INFORMĀCIJA:

T: (+371) 67 225209

E: Vita.Ozolina@lnmm.lv

 

SADARBĪBAS PARTNERIS:

ATBALSTA:

Saistītās izstādes
Saistītās izglītības programmas