TELPA, TĒRPS UN TĒLS: Manas dzimtas saknes Latvijā un Somijā
14.12.2017 17:00
Vakara gaitā Jaņa Rozentāla mazdēls gleznotājs Ansis Rozentāls plašāk pastāstīs par vectēva Jaņa Rozentāla saikni ar Somiju caur sievu Elliju Forseli-Rozentāli, Jaņa Rozentāla mantojumu Latvijā un savu saistību ar Jani Rozentālu.

PAR LEKTORU

Ansis Rozentāls aktīvi piedalās Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) organizētajās izstādēs, projektos un radošajās darbnīcās. Paralēli studijām akadēmijā kā kurators organizē izstādes un mākslinieku plenērus. Veido izstāžu scenogrāfijas un tulko mākslas tekstus. Mākslinieku biedrības “Sidegunde” biedrs. Piedalījies izstādēs Latvijā, Igaunijā, Lietuvā un Ēģiptē. Sarīkojis vairākas personālizstādes. Ieguvis 1. vietu LMA organizētajā konkursā “Paint the Blade”. “Erasmus+” programmas ietvaros studējis Porto Mākslas akadēmijā Portugālē. Piedalījies filmā, izstādēs un projektos “Rozentāls 150” jubilejas gada ietvaros. Gleznotāja radītie darbi atrodas privātās kolekcijās Latvijā, Krievijā, Amerikā un Latvijas vēstniecībā Ķīnā.

 

TELPA, TĒRPS UN TĒLS

Mūžizglītības programmas ietvaros Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA sadarbībā ar mākslinieku biedrību “Sidegunde” reizi mēnesī, ceturtdienā piedāvā nodarbību ciklu “Telpa, Tērps un Tēls”. Programmas mērķis ir iesaistīt radošo profesiju pārstāvjus, lai veicinātu paaudžu sadarbību un nodrošinātu tradīciju pārmantojamību. Mākslas speciālistu, mākslas vēsturnieku, arhitektu vadītu lekciju, diskusiju un sarunu veidā dalībnieki tiks iepazīstināti ar vēsturiskajiem stiliem, to izpausmēm tēlotājmākslā, arhitektūrā un modē. Latvijas kultūras mantojums tiks aplūkots pasaules kultūrmantojuma kontekstā, akcentējot paralēles un atšķirības. Cikla ietvaros apmeklētājiem būs iespēja apskatīt muzeja pastāvīgās ekspozīcijas un jaunākās izstādes. Nodarbības bagātinās oriģināls vizuālais, foto un kino materiāls.

 

NORISES VIETA:

Mākslas muzeja RĪGAS BIRŽA Konferenču zāle (3. stāvā)

 

 

BIĻEŠU CENAS:

pieaugušajiem: 3,00 EUR

studentiem, pensionāriem: 1,50 EUR

Biļetes nopērkamas iepriekšpārdošanā, Mākslas muzeja RĪGAS BIRŽA kasē. 

 

PAPILDU INFORMĀCIJA:

T: (+371) 67 225209

E: Vita.Ozolina@lnmm.lv

 

SADARBĪBAS PARTNERIS:

ATBALSTA:

Saistītās izstādes
Saistītās izglītības programmas