GRAFIKA AR BALTIEM CIMDIEM: Par grafikas tehnikām...
image
27.10.2017 17:00
Turpinot ciklu un ieskatoties izstādes Krievu mākslas zelta klasika.19. gadsimts. grafikas ekspozīcijā, grafikas cienītājus aicinām uz sarunu krātuvē PAR GRAFIKAS TEHNIKĀM. Pasākuma laikā ārzemju grafikas kolekcijas glabātājas Valentīnas Opolā vadībā tiks parādīti dažādu grafikas tehniku oriģināldarbi. Sarunā piedalīsies mākslas zinātnieks Dmitrijs Zinovjevs, Latvijas Nacionālās bibliotēkas iespiedgrafikas un zīmējumu kurators.

Mākslas muzeja RĪGAS BIRŽA grafikas kolekcijā šobrīd glabājas 11 393 darbi. Tās lielāko daļu veido Rietumeiropas grafika, aptverot laikposmu no 16. gadsimta sākuma līdz 20. gadsimta pirmajai pusei. Nozīmīgākās un skaitliski lielākās grupas ir vācu, itāļu, franču, holandiešu, flāmu, britu un beļģu grafikas darbi. Kolekcijā ietilpst nospiedumi, kas sniedz ieskatu visdažādākajās iespiedgrafikas tehnikās – ksilogrāfijā, tradicionālās vara gravīrās un arī litogrāfijā.

 

Katrā tikšanās reizē programmas apmeklētājiem tiek sniegta klātienē apskatīt muzeja kolekcijas oriģinālgrafikas, kuras, rēķinoties ar stingrajiem noteikumiem par krājuma saglabātību un eksponēšanas laiku, pastāvīgajā ekspozīcijā nonāk reti. Nodarbības laikā muzeja speciālistu un profesionāla grafiķa vadībā klātesošie iegūs priekšstatu ne tikai par atsevišķu vecmeistaru darbību grafikas jomā un darbu stiliem, bet arī par grafikas tehniku attīstību daudzu gadsimtu garumā.

 

NORISES VIETA:

Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA / Doma laukums 6, Rīga

 

NORISES LAIKS: 

pēc iepriekšējas pieteikšanās

 

BIĻEŠU CENAS:

pieaugušiem 5,00 EUR

studentiem, pensionāriem 2,50 EUR

 

DALĪBNIEKU SKAITS:

Vietu skaits ierobežots (20 dalībnieki)

 

PIETEIKŠANĀS UN PAPILDU INFORMĀCIJA:

Nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās.

T: (+371) 67 225209

E: Vita.Ozolina@lnmm.lv 

Saistītās izstādes
Saistītās izglītības programmas