Ekskursija individuālajiem apmeklētājiem
Izstādē “Ar septiņjūdžu zābakiem. Pietura – Somija. Darbi no Kiasma muzeja kolekcijas”
image
29.12.2017 17:00
Ceļā uz topošo Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeju šī ir jau otrā izstāde, kas iepazīstina ar Baltijas jūras reģiona muzeju laikmetīgās mākslas kolekciju piemēriem. Rīgas izstādes darbu atlase saistās ar popārta virzienu, kura paraugi glabājas Somijas Laikmetīgās mākslas muzeja “Kiasma” krājumā.

No 8. decembra līdz 5. janvārim piektdienu vakaros aicinām individuālos apmeklētājus iepazīt izstādē “Ar septiņjūdžu zābakiem. Pietura – Somija. Darbi no Kiasma muzeja kolekcijas” apskatāmos eksponātus muzeja speciālistu pavadībā.

 

Popārta pirmsākumus varam saistīt ar 20. gadsimta 50. gadiem, kad mākslas kritiķis un kurators Lorenss Elovejs (Lawrence Alloway, 1926–1990) toreiz jaunajai mākslas parādībai, kas iedvesmu rada reklāmu, televīzijas, rūpnieciskā dizaina pasaulē un tieši pārcēla vispārzināmus personāžus un vizuālus simbolus mākslas darbos, deva apzīmējumu “populārā mākslā”. Savukārt viens no pirmajiem šī virziena pārstāvjiem Ričards Hamiltons (Richard Hamilton, 1922–2011) definēja tās vēlamās kvalitātes – popularitāti, lētumu, masveidīgumu, asprātīgumu, seksīgumu, ārēju spožumu un Lielo Biznesu.

 

Izstādē iepazīsim šodienas māksliniekus, kuri turpina iedvesmoties no populārās kultūras, idejas rodot reklāmu vidē, internetā, sociālajos medijos. Atšķirībā no pirmās paaudzes popārtistiem, kuriem ļoti svarīgs bija distancētības moments – bezkaislīgi parādīt tikai reālo un eksistējošo, mūsdienu virziena sekotājiem aktualizējies attieksmes jautājums, kad dažkārt humora un ironijas aizsegā atklājas diezgan skumja un pat biedējoša pasaule.

 

NORISES VIETA:

Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA / Doma laukums 6, Rīga

 

DALĪBAS MAKSA:

ieejas biļete izstādē

 

PAPILDU INFORMĀCIJA:

Iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama.

T: (+371) 67 357534

E: Ieva.Andzane@lnmm.lv

 

Saistītās izstādes