TELPA, TĒRPS UN TĒLS: Mākslinieku simpoziji un plenēri. Radošo personību iedvesmas un miera osta – Mālpils
18.01.2018 17:00
Šajā lekcijā tiks skartas trīs tēmas, kas saistītas ar Mālpils novadu. Mākslas zinātniece Ruta Čaupova stāstīs par tēlnieci Martu Skulmi, bet Mālpils kultūras centra izstāžu kuratore Māra Ārente iepazīstinās ar tēlniecības simpozijiem, kuri notikuši Mālpilī 1977. un 1986. gadā, kā arī ar Mālpils mākslinieku plenēriem, kas šogad svinēs 15 gadu jubileju.

Mālpils novads lepojas gan ar sirmo vēsturi vairāk nekā 800 gadu garumā, gan ar gleznaino ainavu, gan ar cilvēkiem. Īpaši ar tiem novadniekiem, kuri ar savu izcilo personību ir tikuši Latvijas kultūras vēstures lappusēs. Mālpils dižākais lepnums ir Lūkinu un Skulmju dzimtas: ārsts Fēlikss Lūkins un viņa sieva Antonija Lūkina (pazīstama kā rakstniece Ivande Kaija), mākslinieki Marta Liepiņa-Skulme, Otto Skulme, Džemma Skulme, Juris Dimiters un Jurģis Skulme, aktieris Valentīns Skulme, kuru bērnība vai kāda dzīves daļa aizvadīta Mālpils novada “Ģerķēnos” un “Skulmēs”.

 

Abu šo lauku sētu un tuvējās Mālpils mācītājmuižas pievilcīgā apkārtne ir iemūžināta jau 18. gadsimta otrajā pusē – novadpētnieka Johana Kristofa Broces 1796. gadā radītajā zīmējumā. Vēlāk Mālpils motīvi ienākuši rakstnieces Ivandes Kaijas romānā “Iedzimtais grēks” (1913) un gleznotāja Otto Skulmes kompozīcijās. Arī mūsdienās ir tapuši un vēl joprojām top brīnišķīgi mākslas darbi, kas atspoguļo vai papildina Mālpils novada majestātisko ainavu.

 

Lekciju ietvaros apmeklētājiem piedāvājam iespēju apskatīt jaunākās muzeja izstādes un pastāvīgās ekspozīcijas.

 

NORISES VIETA:

Mākslas muzeja RĪGAS BIRŽA Konferenču zāle (3. stāvā)

 

BIĻEŠU CENAS:

pieaugušajiem: 3,00 EUR

studentiem, pensionāriem: 1,50 EUR

Biļetes nopērkamas iepriekšpārdošanā, Mākslas muzeja RĪGAS BIRŽA kasē. 

 

PAPILDU INFORMĀCIJA:

T: (+371) 67 225209

E: Vita.Ozolina@lnmm.lv

 

SADARBĪBAS PARTNERIS:

Saistītie pasākumi
Saistītās izstādes
Saistītās izglītības programmas