Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA kļuvis par miljonāru
2017. gada nogalē muzejs sagaidījis savu miljono apmeklētāju!
2017. gada nogalē Mākslas muzeja RĪGAS BIRŽA un Borisa un Ināras Teterevu fonda sadarbības izstādē "Ar septiņjūdžu zābakiem. Pietura Somija", muzejs ir sagaidījis savu miljono apmeklētāju. Kopumā Mākslas muzeju RĪGAS BIRŽA 2017. gadā apmeklējuši 222 642 interesenti, sešos gados kopējam apmeklējumam 2018. gada janvārī sasniedzot 1 024 480.

"Priecājamies, ka miljono apmeklētāju esam sagaidījuši jau tik ātri - lai šis skaistais cipars ir mūsu dāvana Latvijai valsts simtgadē! Mēs tikām baidīti ar statistiku un loģiku, kas nosaka apmeklētāju skaita kritumu pēc pirmajiem trim gadiem, bet skaitļi pierādīja pretējo. Tas, kādi esam, varam pateikties ne tikai Latvijas, bet arī mūsu Austrumu un Rietumu kolēģiem, ar kuriem kopā esam veidojuši izstādes un sadarbības programmas - Orsē, Prado, Branlī muzejiem, Pompidu centram, Somijas laikmetīgās mākslas muzejam Kiasma, Pekinas Imperatora pils muzejam, Šanhajas muzejam, Singapūras Nacionālajai galerijai, kolēģiem Kauņā un Viļņā, kā arī visiem, kuri ir noticējuši mūsu projektu iespējamībai un tos atbalstījuši, īpaši Kultūras ministrijai, Latvijas un ārvalstu diplomātiskajam korpusam, mūsu izcilajiem lielo sapņu realizētājiem - Borisa un Ināras Teterevu fondam ("Gondola", "Prado 12 raksturi" un "Provansas valdzinājums"), Rīga-2014 komandai, holandiešu nu flāmu kuratoru konsīlijam CODART, Āzijas-Eiropas fondam ASEF un daudzajiem Āzijas partneriem, kā arī ilggadējam sadarbības partnerim - Rietumu bankai," stāsta Mākslas muzeja RĪGAS BIRŽA vadītāja Daiga Upeniece.

Apmeklētāko muzeja izstāžu vidū bijušas - "Prado. 12 raksturi" (75 000 apmeklētāju), "Provansas valdzinājums" (50 000), "Glasstress Riga" (38 000), "Francisko Goija. Kaprīzes" (34 000), "Austrumu porcelāns un Nīderlande" (28 000), "Faberžē" (26 000), "Leons Baksts un viņa laiks" (25 000), "Senā Ēģipte. Tutanhamona dzintars" (21 000).

Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA skatītājiem savas durvis vēra pirms sešiem gadiem - 2011. gada augustā, kā viena no Latvijas Nacionālā mākslas muzeja ēkām. 2013. gadā Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA ir saņēmis Eiropas Muzeju Foruma speciālo gada balvu, ar kuru šajā gadā tika atzīts par vienu no labākajiem Eiropas jaunajiem muzejiem. Kopā sešos gados muzejs ir realizējis 61 dažāda apjoma izstāžu projektus Latvijā un ārzemēs.

2018. gadā Mākslas muzejā RĪGAS BIRŽA notiks vērienīga izstāde "Jūgendstils. Sākotne. Ietekmes. Savdabība", kurā tiks eksponēti darbi no Viktorijas&Alberta muzeja, Stenfordas Universitātes (Lielbritānija), Musée d'Orsay (Francija), Badische Landesmuseum (Vācija), K.M. Čurļoņa Nacionālā mākslas muzeja (Lietuva) un Briseles Karaliskā mākslas muzeja (Beļģija) kolekcijām. Rudenī notiks holandiešu un flāmu glezniecībai veltītā izstāde "Baltijas ozoli" (MMRB, Hāgas mākslas vēstures institūta RKD (Nīderlande) un Latvijas Universitātes kopdarbs). Gads tiks noslēgts ar Jana Fabra personālizstādi. Bet jau 27. janvārī tiks atvērta Poļu tēlniecības izstāde "Artistry", kas tiks veltīta Polijas simtgades svinībām.

PAPILDU INFORMĀCIJA:

Daiga Upeniece, LNMM / Mākslas muzeja RĪGAS BIRŽA vadītāja

E: Daiga.Upeniece@lnmm.lv 


 

Saistītās izstādes
news-image
Artistry. Polijas tēlniecības 100 gadi
No 2018. gada 27. janvāra līdz 15. aprīlim Mākslas muzejā RĪGAS BIRŽA (Doma laukumā 6, Vecrīgā) būs skatāma izstāde “Artistry. Polijas tēlniecības 100 gadi” no Polijas Tēlniecības centra Oroņsko darbu kolekcijas.
news-image
Ar septiņjūdžu zābakiem. Pietura – Somija
No 2017. gada 25. novembra līdz 2018. gada 7. janvārim Mākslas muzejā RĪGAS BIRŽA (Doma laukumā 6, Vecrīgā) būs skatāma laikmetīgās mākslas izstāde “Ar septiņjūdžu zābakiem. Pietura – Somija. Darbi no Kiasma muzeja kolekcijas”.
news-image
PRADO 12 RAKSTURI
No 2017. gada 25. marta līdz 16. jūlijam Mākslas muzejā RĪGAS BIRŽA (Doma laukumā 6, Vecrīgā) pirmo reizi Baltijas reģionā būs eksponēta izstāde “PRADO 12 raksturi” – pasaules slavenu mākslinieku divpadsmit meistardarbi, kas Spānijas lielākajā muzejā PRADO gadsimtiem priecējuši miljoniem skatītāju. Šī izstāde ir mecenātu Borisa un Ināras Teterevu dāvana Latvijas valsts simtgadei.
news-image
Fransisko Goija (1746–1828). Kaprīzes
No 2017. gada 25. marta līdz 16. jūlijam, vienlaicīgi ar izstādi “PRADO 12 raksturi”, Mākslas muzeja RĪGAS BIRŽA Boses zālē (Doma laukumā 6, Vecrīgā) būs skatāma spāņu vecmeistara Fransisko Goijas grafikas sērija “Kaprīzes” no Latvijas Nacionālā mākslas muzeja krājuma.
news-image
Leons Baksts un viņa laiks
No 2016. gada 7. jūlija līdz 2. oktobrim Mākslas muzejā RĪGAS BIRŽA (Doma laukumā 6, Vecrīgā) būs skatāma izstāde “Leons Baksts un viņa laiks. Glezniecība, zīmējumi, fotogrāfijas”, veltīta ievērojamā Krievijas gleznotāja, scenogrāfa, grāmatu ilustratora, kostīmu mākslinieka un dizainera Leona Baksta 150. dzimšanas dienai.
news-image
Provansas valdzinājums
No 2015. gada 1. maija līdz 5. jūlijam Mākslas muzejā „Rīgas Birža” (Doma laukumā 6, Vecrīgā) skatītājiem būs atvērta izstāde „Provansas valdzinājums”. Ar šo izstādi Borisa un Ināras Teterevu fonds atzīmē piecu gadu darbību Latvijā un sniedz iespēju skatīt izcilu 19. gadsimta beigu – 20. gadsimta pirmās puses Francijas mākslinieku darbus. Latvijas muzeju vēsturē šāda mēroga izstāde notiek pirmo reizi.
news-image
Senā Ēģipte. Tutanhamona dzintars
Programmas „Force Majeure” tematiskā līnija „Dzintara ādere”
news-image
Faberžē
Juveliermāksla
news-image
Mākslas muzeja RĪGAS BIRŽA atklāšanas izstāde: Glasstress Rīga - darbi no Berengo studijas
Mākslas muzeja „Rīgas Birža” atklāšanas izstāde
news-image
Mākslas muzeja RĪGAS BIRŽA atklāšanas izstāde: Austrumu porcelāns un Nīderlande
Austrumu un Rietumu mijiedarbība 17.gadsimtā