Filma, kas piedāvā ielūkoties mākslas dueta Skuja Braden radošā procesa aizkulisēs
Skuja Braden porcelāna mākslas darbi pārsteidz ne vien ar izdomu, bet arī profesionālo izpildījumu. Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs izveidojis filmu, kas piedāvā ielūkoties mākslas dueta Skuja Braden radošā procesa aizkulisēs. Video filma dokumentē kāda mākslas darba rašanos, ļaujot soli pa solim izsekot, kā porcelāna masa pārtop skulptūrā.

Mākslas dueta Skuja Braden viena no raksturīgākajām iezīmēm ir augstā tehniskā meistarība. Par to var pārliecināties, apmeklējot viņu personālizstādi “Samsāra” Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā. Mākslinieces perfekti pārvalda keramikas materiālu porcelānu un pakļauj to savām viskrāšņākajām radošajām fantāzijām.

 

“Strādājam plecu pie pleca,” tā Skuja Braden atbild, kad viņām jautā par darba stilu. Bet kā tas notiek realitātē? Un kā tehniski iespējams porcelānu izliekt tik virtuozās formās, piedevām panākot portretisku līdzību?

 

Jaunā video filma sniedz unikālu iespēju izzināt Skuja Braden mākslas darbu tehnisko pusi, vērojot, kā no porcelāna masas dzimst skulptūra.

 

 

Operators un montāžas režisors Kaspars Balamovskis.

Saistītās izstādes