Boriss un Ināra Teterevi dāvina muzejam divus indiešu meistaru radītus galdus
Mākslas muzeja Rīgas Birža piecu gadu jubilejā mecenāti Boriss un Ināra Teterevi dāvina muzejam divus īpašus indiešu meistaru radītus akmens galdus, kas ir pārsteidzoši smalki Austrumu amatniecības paraugi.

“Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA priecājas par iespēju pilnveidot vēsturiskos interjerus ar jaunajiem dāvinājumiem. Īpaši novērtējam to, cik sarežģīts ir bijis ceļš līdz Rīgai, jo priekšmetu kopējais svars ir vairāk kā 650 kg. Tie uz Rīgas Biržu ir pārceļojuši no Mumbajas (līdz 1995. gadam — Bombeja) meistaru darbnīcām Indijā.  Viens no galdiem ir veidots Florences stilā un lieliski papildinās pēc Venēcijas arhitektūras paraugiem veidotās ēkas itālisko garu. Savukārt otrs – kā labs papildinājums Austrumu galerijai, būs piemērs Indijas tradicionālās mākslas smalkumam un virtuozitātei. Esam pateicīgi par tik negaidītu, dāsnu un krāšņu  pārsteigumu. Paldies Inārai un Borisam Tetereviem par unikālo dāvanu, kas turpmāk būs pieejama jebkuram interesentam!”, stāsta muzeja vadītāja Daiga Upeniece.

 

Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA skatītājiem tika atvērts 2011. gada augustā. 2012. gadā, drīz pēc atklāšanas,  Borisa un Ināras Teterevu fonds muzejam pasniedza pirmo apjomīgo dāvinājumu - pasaulslavenā mākslinieka Dmitrija Gutova mākslas darbu “Gondola”, kas nu jau vairākus gadus sagaida rīdziniekus un Rīgas viesus muzeja ātrijā. Tieši sadarbībā ar muzeju RĪGAS BIRŽA iezīmējas viena no redzamākajām Borisa un Ināras Teterevu fonda kultūras programmas dominantēm – veidot apjomīgas izstādes, kas Rīgas kultūras dzīvē ienes pasaules elpu. Šo gadu laikā notikušas vairākas kopēji veidotas izstādes, no kurām viennozīmīgi skatītājiem visiemīļotākā bija franču mākslinieku izstāde “Provansas valdzinājums” ar rekordlielu apmeklējuma skaitu.