Preses relīzes
Akcija “Muzeju nakts 2017” Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā
Kad? Kur?
Norises laiks - 20.05.2017
Pirmā publiskošana - 15.05.2017
Latvijas Nacionālais mākslas muzejs
Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA
Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs
Izstāžu zāle ARSENĀLS
Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejs
Pievienotie faili
Saistītā informācija
news-image
Akcija “Muzeju nakts 2017” Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā
Sestdien, naktī no 2017. gada 20. uz 21. maiju, Latvijā jau trīspadsmito reizi norisināsies starptautiskā akcija “Muzeju nakts”, kuras tematika šogad ir “Laika rats”. Latvijas Nacionālais mākslas muzejs šajā naktī griezīs nemitīgi ritošo laika ratu atpakaļ, sniedzot iespēju iejusties aizgājušo laikmetu tēlos, uzzināt, kā top māksla, kādus noslēpumus glabā Rīgas senākā mūra celtne un kādus cienastus kādreiz ietvēra sukubistiska ēdienkarte. Izstāžu un pastāvīgo ekspozīciju apskati papildinās filmu demonstrējumi, atjautības spēles un dažādas radošās aktivitātes.
news-image
20 Mai 19:00
MUZEJU NAKTS: Ceļojums uz “Dārdošajiem divdesmitajiem”
Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzeja viesi šajā īpašajā naktī tiks aicināti pārcelties atpakaļ laikā, no plkst. 19.00 līdz 23.00 dodoties ceļojumā uz “Dārdošajiem divdesmitajiem”.
news-image
20 Mai 19:00
MUZEJU NAKTS: Kas es būtu bez savas mākslas?
Latvijas Nacionālā mākslas muzeja vēsturiskā galvenā ēka maijā svin pirmo gadadienu kopš tā atgriezusies aktīvā darbības ritmā pēc vērienīgas rekonstrukcijas un restaurācijas. Par Muzeju nakts devīzi šeit izvēlēts retoriskais jautājums “Kas es būtu bez savas mākslas?”, ko reiz uzdevusi gleznotāja Maija Tabaka.
news-image
20 Mai 19:00
MUZEJU NAKTS: Spāņu kinovakars ar Luisu Bunjuelu
Starptautiskajā muzeju naktī, 2017. gada 20. maijā, no plkst. 19.00 līdz 01.00 Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA (Doma laukumā 6, Rīgā) un Spānijas Karalistes vēstniecība Rīgā aicina apmeklēt spāņu kino vakaru ar Luisu Bunjuelu
news-image
20 Mai 19:00
MUZEJU NAKTS: Laika pieturas
Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs, kas izvietots bijušajā Svētā Jura baznīcā, ir senākā saglabājusies mūra celtne Rīgā – savās sienās tā glabā visu pilsētas 800 gadu garo vēsturi. Šajā Muzeju naktī DMDM izveidos īpašas “Laika pieturas”, no plkst. 19.00 līdz 24.00 iedvesmojot pētīt ēkas dzīvesstāstu un iepazīt nozīmīgas kultūrvēsturiskās liecības, kā arī no jauna novērtēt mākslas bagātības, kuras šeit mājo mūsdienās.
news-image
20 Mai 19:00
MUZEJU NAKTS: Kas paslēpies hiperreālismā?
Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zālē ARSENĀLS no plkst. 19.00 līdz 24.00 izstādē “Hiperreālisms. Virziena variācijas Latvijā” ikviens varēs ne tikai izsekot šī vizuāli efektīgā mākslas stila evolūcijai un metamorfozēm Latvijas glezniecībā, grafikā un tēlniecībā pusgadsimta garumā, bet arī piedalīties akcijā “Instagram” un vinnēt loterijā.