Par muzeju

Mākslas muzeja RĪGAS BIRŽA ēka ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis. Tā celta laikā no 1852. līdz 1855. gadam, atdarinot Venēcijas renesanses palaco formas, kas simbolizē bagātību un pārpilnību. Ēka veidota pēc vācu izcelsmes Pēterburgas arhitekta Haralda Jūliusa Boses (Harald Julius Bosse, 1812-1894) projekta un visas tās telpas, pirmo reizi ēkas pastāvēšanas vēsturē ir pilnībā atvērtas publikai.

2013. gadā Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA saņēma Eiropas Muzeju foruma īpašo balvu, ierindojoties astoņu pēdējo gadu laikā jaunatklāto Eiropas veiksmīgāko muzeju kategorijā. Eiropas Muzeju gada balvas žūrijas eksperti muzejā augsti novērtēja mijiedarbību starp izcilas kvalitātes rekonstrukciju un apbrīnojamo atmosfēru, kas tiek nodrošināta muzeja apmeklētājiem. Tagad sabiedrībai ir izveidota neatkārtojama celtne, kura senāk bija pieejama vien finanšu elites pārstāvjiem.

 

Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA ir kultūras apmaiņas vieta, kur svarīgāka par mākslinieka nacionālo piederību ir izcilība. Tas nozīmē, ka muzeja durvis nav slēgtas arī latviešu mākslai. Muzejs tiecas būt saskarsmes punkts starp Austrumiem un Rietumiem, kā arī ekspozīcijās un izstādēs piedāvā klasisko un laikmetīgo mākslas izpausmju dialogu.

 

Mākslas muzejā RĪGAS BIRŽA apskatāmas piecas pastāvīgās ekspozīcijas. Gleznu galerija, kur redzama Rietumeiropas 16.–19.gs. glezniecība, Rietumu galerija ar eksponēto 18.–20.gs. Rietumeiropas porcelāna kolekciju, Austrumu galerija ar Japānas, Ķīnas, Indijas un Dienvidaustrumāzijas tradicionālo mākslu, Senās Ēģiptes ekspozīcija, kur apskatāma Latvijā vienīgā mūmija, un Sudraba kabinets.

 

Muzejs regulāri rīko starptautiskus mākslas izstāžu projektus, gatavo muzeja izdevumus, organizē zinātniskās konferences, dažādus mākslas un kultūras pasākumus, kā arī veic intensīvu izglītojošu darbu, piedāvājot apmeklētājiem dažādas tematiskas ekskursijas, speciālas izglītības programmas, koncertus un radošās darbnīcas.