GADA PUBLIKĀCIJA 2012

LATVIJAS MUZEJU BIEDRĪBA - GADA PUBLIKĀCIJA 2012

2012.gadā Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs saņēma Latvijas Muzeju biedrības gada balvu “Zelta puteklis 2012” nominācijā „Gada publikācija 2012” par kataloga „Rīgas mākslas porcelāns. 1925-1940” izveidi. 

Kataloga sastādītāja ir muzeja vadītāja Inese Baranovska. Tas tika izdots ar Rīgas domes atbalstu. Kvalitatīvs, bagātīgi ilustrēts katalogs latviešu, krievu un angļu valodā, kas dod ieskatu porcelāna vēsturē Latvijā. Tas ir pirmais tik apjomīgs šai nozīmīgajai dekoratīvās mākslas nozarei veltītais izdevums, kas apkopo informāciju gan par LNMM un Rīgas Porcelāna muzeja darbiem, gan privātkolekcijām. Katalogā iekļauta informācija par māksliniekiem un apgleznotājiem, kā arī porcelāna priekšmetu markām un autoru parakstiem, kas nākotnē atvieglos porcelāna priekšmetu identificēšanu kā profesionāļiem, tā citiem interesentiem.

 

Katalogs tika veidots izstādei „Rīgas mākslas porcelāns. 1925–1940”, kura notika Krievijas Federācijas Dekoratīvi lietišķās un tautas mākslas muzejā Maskavā (no 2012. gada 16. oktobra līdz 12. decembrim). Izstāde tika veidota Latvijas Nacionālajam mākslas muzejam sadarbojoties ar Rīgas Porcelāna muzeju, privātkolekcijām un Pētera Avena Labdarības fondu „Paaudze”. Pirmo reizi tik plaša un daudzveidīga Rīgas mākslas porcelāna skate tika organizēta un izstādīta ārpus Latvijas robežām.