MUZEJA PIEEJAMĪBAS PROJEKTS 2015

LATVIJAS MUZEJU BIEDRĪBA MUZEJA PIEEJAMĪBAS PROJEKTS 2015

Latvijas Muzeju biedrības gada balvu “Zelta puteklis 2015” nominācijā “Muzeja pieejamības projekts” saņem Mākslas muzejs RĪGAS BIRŽA par bezmaksas ģimenes ceļvežiem 2015. gada izstādēs.

Ģimenes ceļveži Mākslas muzeja RĪGAS BIRŽA izstādēs pieejami kopš 2014. gada nogalē atklātās izstādes “Senā Ēģipte. Tutanhamona dzintars”, kuras ietvaros muzejā norisinājās plašs radošo darbnīcu un izglītības programmu loks bērniem un ģimenēm. Saņemot ārkārtīgi lielu apmeklētāju atsaucību, ceļveži 2015. gadā muzejā tikuši ieviesti kā pastāvīgs piedāvājums un bijuši pieejami visās lielākajās izstādēs – “Provansas valdzinājums”, “Ar septiņjūdžu zābakiem. Pirmā pietura – Dānija” un “Nikolajs Rērihs un Latvija”.

 

Tie izstrādāti ar mērķi veicināt kvalitatīvu un radošu kopīgā laika pavadīšanu ģimenēs, apzinoties, ka tieši kopīgi pavadītie mirkļi ir viena no mūsdienu steidzīgajā pasaulē visgrūtāk iegūstamajām vērtībām. Ceļvežos iekļauts aktivitāšu komplekts, kas aicina bērnus uzdot jautājumus un vecākiem viegli rast atbildes, ļaujot piedzīvot mākslas izstādes kā īpašu notikumu visai ģimenei.

 

2015. gadā izstāžu laikā muzeja mazajiem apmeklētājiem izdalīti 8000 ģimeņu ceļveži. Šie izdevumi ir kļuvuši par neatņemamu izstāžu darba daļu, kas būtiski papildinājusi muzeja apmeklētāju loku.

 

Māksliniece: Kristīne Jansone

Saturs: Kristīne Milere, Ieva Andžāne

 

ĢIMENES CEĻVEDIS: FARAONAM PA PĒDĀM

ĢIMENES CEĻVEDIS: MĀKSLAS PĒTNIEKS

ĢIMENES CEĻVEDIS: MĀKSLAS PĒTNIEKS

ĢIMENES CEĻVEDIS: RĒRIHA NOSLĒPUMI, EN, RU