BALTAIS ZVIRBULIS 2013

2013. gadā Latvijas Nacionālā mākslas muzeja Latvijas dekoratīvās mākslas un dizaina departamenta vadītāja Inese Baranovska saņēma Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta gada balvu kultūrā ''Baltais zvirbulis'' nominācijā ''Sadarbības projekts''  par ieguldījumu Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstādes Maskavā un kataloga ''Rīgas mākslas porcelāns. 1925-1940'' izveidē.

Kataloga sastādītāja ir muzeja vadītāja Inese Baranovska. Tas tika izdots ar Rīgas domes atbalstu. Kvalitatīvs, bagātīgi ilustrēts katalogs latviešu, krievu un angļu valodā, kas dod ieskatu porcelāna vēsturē Latvijā. Tas ir pirmais tik apjomīgs šai nozīmīgajai dekoratīvās mākslas nozarei veltītais izdevums, kas apkopo informāciju gan par LNMM un Rīgas Porcelāna muzeja darbiem, gan privātkolekcijām. Katalogā iekļauta informācija par māksliniekiem un apgleznotājiem, kā arī porcelāna priekšmetu markām un autoru parakstiem, kas nākotnē atvieglos porcelāna priekšmetu identificēšanu kā profesionāļiem, tā citiem interesentiem.

 

Katalogs tika veidots izstādei ''Rīgas mākslas porcelāns. 1925–1940'', kura notika Krievijas Federācijas Dekoratīvi lietišķās un tautas mākslas muzejā Maskavā (no 2012. gada 16. oktobra līdz 12. decembrim). Izstāde tika veidota Latvijas Nacionālajam mākslas muzejam sadarbojoties ar Rīgas Porcelāna muzeju, privātkolekcijām un Pētera Avena Labdarības fondu ''Paaudze''. Pirmo reizi tik plaša un daudzveidīga Rīgas mākslas porcelāna skate tika organizēta un izstādīta ārpus Latvijas robežām.