MŪŽIZGLĪTĪBAS PROJEKTS MUZEJĀ 2013

LATVIJAS MUZEJU BIEDRĪBA – MŪŽIZGLĪTĪBAS PROJEKTS MUZEJĀ 2013

Latvijas Nacionālā mākslas muzejā, sadarbībā ar Mākslinieku biedrību SIDEGUNDE nodarbību cikls TELPA,TĒRPS UN TĒLS darbojas kopš 2011. gada un ir guvis lielu publikas atsaucību. Apmeklētāju vidū vērojamas visa vecuma grupas, kurām ir padziļināta interese par mākslu un kultūru.

Lekciju, diskusiju un sarunu veidā nodarbību dalībnieki tiek iepazīstināti ar vēsturiskajiem stiliem, to izpausmēm tēlotājmākslā, arhitektūrā un modē. Projekta mērķis - iesaistīt radošo profesiju vecāko paaudžu pārstāvjus, lai nodrošinātu paaudžu sadarbību un tradīciju pārmantojamību. Mākslas vēsturnieki, mākslinieki, arhitekti un citu profesiju pārstāvi iepazīstina ar aktuālo tēmu un lekcijas laika posmā esošo izstādi. 

 

Pateicoties Valsts Kultūrkapitāla fonda (VKKF) finansiālam atbalstam un veiksmīgai sadarbībai ar Mākslinieku biedrību SIDEGUNDE, Helēnas Mednes personā ir notikušas interesantas tikšanas ar mākslas zinātniekiem Edvardu Šmiti, Ingrīdu Burāni, Jāni Borgu, Ojāru Spārīti, Rihardu Pētersonu, Andri Priedi, psihoterapeitu Viesturu Rudzīti, muzikologu Guntaru Pupu, arhitektu Jāni Krastiņu, māksliniekiem Pēteri Martinsonu, Gunāru Krolli, Dainu Dagniju un daudziem citiem sabiedrībā zināmajiem cilvēkiem, kuri nesuši lielu ieguldījumu Latvijas tēla veidošanā.

 

Programmas kuratore – Vita Ozoliņa